oskar

Jaký máte názor na státní dluh?

Podle meho by si to měli zaplatit politici,senat a parlament.

Nejlepší odpověď
dudu

Když můj osmdesátiletý tchán prohlásí, že bude volit stranu, která mu dá třináctý důchod, pěkně mě tím na…, ale nakonec uznám, že ho to trápit nemusí, on ty dluhy splácet už nebude. Je ovšem velmi krátkozraké ignorovat hrozbu dluhové pasti např. ve třiceti. Třeba i proto, že velkou část dluhu jsme s prominutím prožrali společně. Také jsme společně zvolili politiky, kteří na nynějším stavu mají zhruba 80-ti% podíl. Dluh lze snížit pouze z přebytků rozpočtu xx let po sobě. K tomu není společenská vůle a politici nejsou sebevrazi. Bojím se, že vbrzku všichni tvrdě narazíme a naše Min.financí obsadí úředníci z Bruselu. Ještě se můžeme pokusit rychle najít ostatky sv. Anežky.

Další odpovědi
Miroslavst

Bohužel to zaplatíme všichni.
To ivetax: mělo by tě to trápit, jelikož to zaplatíme všichni tak, že zvýší spotřební daň a jiné, což se promítne do ceny zboží.

mosoj

Populismus je říkat ať si to zaplatí politici. Ti to stejně nezaplatí ale nemají tam co dělat.
Státní rozpočet má dvě strany, Příjmovou a výdajovou. Populismus je také vidět jen tu výdajovou. Je třeba také vidět proč nejsou příjmy do státní pokladny to je prioritní. Podívejte se kolik je nezaměstnaných. Když zde nebudou fabriky nebudou příjmy ,nebudou důchody, nemocenská, sociální dávky a všechno to ostatní.Český tradiční průmysl je v háji.
Cizí kapitál přišel jenom na dobu daňových prázdnin a když má něco odvádět jde pryč z republiky. Ŕíkat, že když tomu kdo šidí na daních snížím daně, tak přestane šidit – dovolte abych se zasmál. Za komunistů se říkalo " kdo nekrade aspoň hodinu okrádá svou rodinu „! Dnes se říká " hlavně zdraví, ostatní si ukradnem“ ! Tak koho volit máte řešení?

standa

…že je obludný a že Jyrkův populismus jej přinejmenším na další 4 roky určitě nezastaví.

Při této příležitosti odkazuji na související téma, na které je níže ve zdroji velmi pěkně odpovězeno…

To iwetax:
PROBOHA ☹

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-by-znamenal-pro-ceskou-republiku-statni-bankrot

BEAES

Ano měli, je to nehorázné jen rozhazovat státní peníze a pak to chtít platit po lidech z jejich daní, utahovat opasky. Jsem zvědavá na letošní volby!

Lucimia

Přijde mi nenormální, se co se tu u nás děje! Nevěřím vlastním očím u televizntích novin, když vidím, jaké oni tam mají leháro a berou bůhvíjaké platy a obyčejní lidé co na ně vydělávají berou desetinu toho!
Nejhorší je, že ten dluh se pořád prohlubuje a bude prohlubovat a furt nám bude ukrajovat z krajíce! Když si spočítáte poměr cen v době před 20 lety a teď, tak cena např. nemovitostí se cca 10krát zvýšila, kdežto platy se ani náhodou 10krát nezvýšily. Zajímalo by mě, kde z těch platů máme my normální lidi vzít na bydlení a na rodinu!

Vůbec nevím koho budu volit, asi nějakou malou stranu, ty dvě vypočítavé strany ani náhodou! Nejvíc mě naštvou lidi, co říkají, že malé strany nemají stejně šanci, tak budou volit radši velkou stranu, aby to mohli ovlivnit! Přitom tu stranu nechtějí!!! To prostě nepochopím, tohle, když si řekne každej, tak kde pak asi mame bejt!
Nejlepší by vůbec bylo, kdyby se VŠICHNI lidé spikli a volit nešel NIKDO! To by koukali na drát, kdyby nedostal nikdo ani jeden hlas. Třeba by se pak nad sebou zamyslelo! Ale to je bohužel nerealné, páč vždy bude někdo, kdo bude vybočovat z řady!

anonym

Kdyby(nemam v oblibe toto slovo)ale nekdy se hodi,byli lide jednotni,stali by za svem,semkli se tak proc chodit volit.KOHO,KDYZ JSOU TAM STALE STEJNI NENAZRANCI,NE-LI NOVODOBI OTROKARI,SLEC­HTA,kteri neumeji nic jineho nez obirat poddane.A nebylo by nas,jak pak by se cinili zaplatit dluhy?.Nevazi si nas a proto nechodim volit.Ja nedam na sliby doma natoz jim.Kde domov muj-neni lepsi Pane presidente,co nazpival a slozil NOHAVICA.

FOG

Vite,me to pripada a asi je to pravda,ze kazdy kdo se do velke politiky dostane slibuje jako kazdy predtim,trebaze to nekteri mysli opravdu uprimne – male procento.A potom az tam jsou,tak si rikaji proc zrovna ja mam byt ten „blby“ a utahnout opasek sobe,i kdyz maji velmi krasne platy a radeji si narejzovat,nez se sem dostane zase jina strana.
A jen vymysleji,kde pridat pro obycejne lidi dane,aby si mohli zvysovat sami platy.
Nechci propagovat stare casy,ale meli to alespon tehdy trosku v merku,kde udelat nabor,kolik cca ucnu v urcitem oboru bude potreba apod.
Asi takovych lidi ve vlade,kteri byli cestni a snazili se zit pro lid jako Masaryk je malo a ti to nezachrani.
Statni dluh a to myslim v celem Svete,nejen v CZ je velky,ale doposud to vypada,ze to nikomu az tak moc nevadi – proste – po nas potopa a nasi potomci se s tim uz nejak vyporadejte.

Michal

Co jsme si udělali,to máme a teď se nám bude zajídat splácení!!!Dobře nám tak.Nevšimli jste si,že nahoře hrajou hru :škatulata batulata hejbejte se!A my jen přihlížíme?!?!!!

iwetax

Vůbec mě to netrápí, můj dluh to není.

panenka

Je mi s tych politiků zle místo aby škrtali u sebe snížili platy sami sobě tak to berou nám neviným lidem kteří za nic nemůžem.Veškeré jejich cesty,arbirtrá­že,zkrátka jejich průsery,dluhy které oni udělají pak zaplatíme my nevinní lidé a to mě štve hlavně že oni si žijou v luxusu na nás na lidi si vzpomenou jen když se blíží volby s kopou slibů .At si skusí žít za ty peníze co my tu máme a pak uvidí zda se dá vyžit nebo ne.

A co se týče dluhu opět to zaplatíme zase my.Hodně mě rozesmálo to že jednou v televizi prosily nás lidi abychom jim přispěly na dluh který si vlastně udělali oni sami.

infant

Bohužel si za to můžeme částečně sami. Lid má takovou vládu jakou si zaslouží
Žasnu jak jsou lidé hloupí a těm oranžovým a modrým to baštěj.

Zdroj: infant.blog.cz

mosoj

Všichni máme kus pravdy. Ale zamyslete se. Stále mi chybí ta pravá a hlavní příčina proč se státní dluh zvyšuje. Podívejte se
kolik zaniklo továren. Kde je náš průmysl.
Jenom výroba aut to nespraví. Peníze stát získává jenom z odvodů. Pokud odvody nejsou
¨není dostatek financí. Snižovat výdaje
je POUZE NÁPRAVA VÝPADKU V PŘÍJMECH.
To se dotkne pouze těch obyčejných lidí.
Pokud se nezajistí příjmy do rozpočtu nebude na výdaje a je jedno která úsporná opatření si dá jakákoliv strana do volebního programu. Pokud se nezvýší příjmy do rozpočtu restrikce přijdou samy ať chtějí nebo ne. Jenom se dopady nasměrují na ty obyčejné lidi.
Která strana má v programu výstavbu průmyslu?
ODS říká že zajistí práci – směšné – kde?
Straně která bohatým snižila daně aby byly ještě bohatší, likviduje vše co je státní, zlikvidovala to co u nás bylo zavedeno a jinde ve světě se to pokouší zavést- NEVĚŘÍM. SOC. DEM. zase slibuje že bude rozdávat z ničeho ale je zde alespoň nějaká pravděpodobnost že ty dopady na obyčejné lidi trochu !! zmírní. Je bezpodmínečně nutné vráti daně do progresivních sazeb a začít se starat o to aby u nás továrny vznikaly a ne jenom zanikaly.
Typický příklad jsou fotovoltaické elektrárny. Všichni kteří mají peníze je cpou do fotovoltaických elektráren, protože je to zlatý důl. Kolik taková elektrárna zaměstná lidí ?? Přitom je to zlatý důl jenom proto, že to všichni ostatní zaplatí. Jestli to nevíte tak tu královskou výkupní cenu elektriky máte na svém účtu za elektriku a dokonce je to tam jako zvlášť položka. Možná ten účet za elektrinu je tak složitý aby jsme se v tom nevyznali.Od letošního roku to bude cca 1,50 Kč na každou kWh a velice rychle do poroste až někam ke třem korunám. Tři koruny z každé vaší zaplacené kWh zaplatíte těmto lidem do kapsy, jenom proto že někdo „tam nahoře nemyslel“ a někdo si chtěl zvětšit konta. A kde jinde než u tolik zatracovaného skoro státního podniku ! Tam je přeci alespoň nějaká jistota.

Carlos1

Od začátku tohoto problému mně fascinuje názor, že jsme to prožrali. Zatím jsem nepřišel na to , jakým způsobem jsme to prožrali. Máme levnější potraviny, benzín , auta nebo co? Te chytrák , co tento slogan používá, by mi mohl odpovědět. Souhlasím s tím, že to musí zaplatit ti, co to opravdu zavinili. Ti, co rozprodali fabriky, rozkradli, co se dalo, uzavírali nevýhodné smlouvy na státní zakázky, dopustili prohrané arbitráže a podívejte se kolik vyhozených policajtů, estébáků , vojáků a podobných „trafikantů“ dostává doživotní renty. Za co? Za to, že nás dovedli až sem? Nad tím se zamyslete.