Avatar uživatele
ten který je

Jaký máte názor na QR kódy na náhrobcích?

Začíná se to hodně objevovat především v USA.U nás má takový QR kód umístěn na hrobě snad jen Karel Havlíček Borovský.Je to nevkusné s narušením pietního místa posledního odpočinku,nebo přiblížení a poznání života zemřelých?Díky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, redy, ratava před 3181 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ratava

Odpoveď byla označena jako užitečná

Přiblížit a poznat život zemřelých můžu třeba v knihovně, popř. v archívech nebo jakkoliv jinak, než „cvakáním“ QR kódu na místě, kde by mě osobně nenapadlo mobil ani použít…

Nebo jsem asi divná, ale jdu-li na hřbitov, jdu tam uctít památku zemřelých, nebo si rozjímat, nebo za architekturou, nebo se podívat na místo posledního odpočinku někoho konkrétního… Ale o tom konkrétním už něco vím a proto tam jdu, ne že o něj zakopnu, „sejmu“ ho mobilem a až pak vím, s kým mám tu čest…

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ten který je Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Neboj, za chvíli bude mít QR kód třeba na ruce každý.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Technologie ´přicházejí´…
😉
Nevadí mi to.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MirKop

Tak třeba u slavných osobností by to bylo docela fajn. Jenom si to vycvaknete a hned o dotyčném víte všechno…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

govna.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Mi to vlastně přijde docela v pohodě, protože o tom dotyčném člověku to prozradí mnohem více. A když je to třeba nějaká významná osoba z té obce, tak proč by neměla mít trochu větší „vzpomínku“. Navíc dneska je generátor QR kódů už poměrně snadno dostupný. Jen bych měl strach s údržbou a dlouhodobou čitelností.

Avatar uživatele
Zbynas

Kdo rozhoduje o tom, co je nevkusné? Dříve bylo nevkusné tetování společensky významných osob, a dnes? Se to přehlíží. Doba pokročila. A každým dnem se situace nenápadně mění. Před 30 lety neměl téměř nikdo počítač. Dnes jsou na náhrobcích QR kódy, za 30 let tam můžou být 3D virtuální modely zesnulých.

Je nutné respektovat dobu, přijmout současné technologie. Můžete mi někdo vysvětlit, co má společného technologie s pietním místem? Bez technoligií by tam nestály ani ty náhrobky. Pokud tedy chcete žít jako opice, zakopejte do vlastnoručně vykopanou díry zesnulého a místo náhrobku na kopeček zasaďte kříž ze dvou klacků.

Nevidím jediný důvod, proč by QR kód měl narušovat náhrobek? Naopak. Je to velkou výhodou. Chcete se jít podívat na hrob někoho, koho moc neznáte, ale prostě máte nějaký důvod tam jít. Chcete o něm zjistit co nejvíce, když už tam jste a protože tam kromě jména a data narození / úmrtí nic většinou nic není, je QR kód výborným řešením jak zprostředkovat informace.

Kousek kostičkovaného obrázku nemůže pietní místo znesvětit.

před 3181 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ten který je

To se potom můžou na hřbitově prodávat pro lidi s mobilama v ruce opékané klobásy a točit limonáda.-)

před 3181 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek