Pokročilý

Jaký máte názor na psa upoutaného ve vozidle?

Zastavila mně hlídka "VB" a po rutinních úkonech mi policajt mírně vytkl, že mám ve vozidle neupoutaného psa. Podotkl jsem, že pes je klidný a na cestování zvyklý. Leží klidně a nepobíhá po autě, jak často vidíme. To mu nestačilo a vysvětlil mi, že když budeme mít dopravní nehodu, tak se pes změní v nebezpečnou věc, která může ohrozit ostatní spolucestující. Můj názor je ten, že když havaruju s uvázaným psem, tak ho asi uškrtím a neumožním mu se dostat ven, když přežije. Jaký je váš názor? (pokutu mi nedal)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Také jsem to četla, že by psi měli být v autě připoutaní, ale také je nevážu.
Co se týče toho uškrcení, nejsou připoutání vodítkem, ale existují bezpečnostní pásy.
Myslím, si, že to pro psa ideální není, protože není jako člověk a nevydrží v jedné pozici několik hodin. Jednou leží na pravém, boku, pak na levém, občas na břiše, nebo sedí a sleduje krajinu :-), sice to nemám vyzkoušené, ale myslím, že je možnost, že se do nich mohou zamotat, nebo to pro ně není pohodlné.

Další odpovědi:

Bronzový

Předesílám,že je taky nepoutám,ale je pravda,že při nehodě může třeba proletět předním oknem,a pokud se z auta dostane,může se ve stresu zaběhnout...je to dvojsečné...

Zlatý

Ještě jste zapomněli na to, že v případě havárie může:
a) způsobit další havárii, protože může běhat zmateně po silnici a ohrožovat ostatní
b) může být tak oddaný, že si sedne před auto a k tobě jako zraněnému prostě nikoho nepustí.

Stříbrný

Asi nemyslíte hlídku VB,že?
Nikde není žádný předpis, jak musí být zvíře (jakékoliv) zabezpečeno. Musíte se postarat "k) zabezpečit přepravované zvíře tak, aby neohrozilo řidiče a přepravované osoby, "
zákon 361/2000

Bronzový

Taky by mohl hlasitě štěkat a pak neuslyšíme zvuk motoru že jo?Ha.

Diskuze k otázce

Bronzový

anetadela1

Já si myslím, že by připoutaný být měl pokud je na sedačce. My našeho psa vozíme v kufru, takže problém nemáme.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.