ReSet00

Jaký máte názor na podnikání z „druhé strany“?

Mám na mysli, že k běžnému spotřebiteli se toho hodně hrne zepředu… Představte si trychtýř a do něj „tečou“ různé nabídky, např. reklamy na věci, co mi pomůžou, chytrá televize nyní ještě chytřejší atd. Na konci tohoto trychtýře je člověk nízké až střední třídy. Když se nad tím zamyslite logicky, člověk musí mít i opačný trychtýř, kde on vydává různé věci, např. odpad, ale nemusí se to vztahovat jen na ten. Nyní se dostáváme k podstatě věci, má cenu se dostat ke člověku tím druhým trychtýřem? Mám na mysli podnikání. Velké plus je stoprocentně menší konkurence, za druhé odpad byl, je a bude a člověk a případný názor na ekologii, tím se dá argumentovat při vstupu na trh, požádání dotací atd. Minus je, že to nebude rekordní příjem v krátkém čase, ale spíš jistější staly příjem. Omlouvam se za pripadne chyby, píšu na mobilu. prosím Vás o dotazy, rady, tipy a v neposlední řadě i zkušenosti :)

Nejlepší odpověď
klumprt

Myslím, že podnikatelé se k člověku už z druhé strany dostávají. O odpad se starají popeláři o fekálie kanalizační společnosti a vývažeči septiků. O děti vypadlé ze spotřebitelů se stará veřejné zdravotnictví a školství. Zdravotnictví si bere na starost i choroby a závislosti spotřebitelů. Pokud spotřebitelé dělají kraviny, od toho je tu policie. Když neplatí dluhy, tak exekutoři.
Myslím, že na tom druhém trychtýři už je taky obsazeno. 🙂

Další odpovědi
McArthur

Klumprt to píše krásně…

Teď vážně, pokud chceš podnikat v oblasti nakládání s odpady, tak si prostuduj hory lejster, které začínají zákony, vyhláškami a končí registracemi ke všemu možnému. Není to práce pro jednoho člověka, protože vším se prostě neprokouše. Ještě tak malá sběrna starého papíru, ale i tam člověk narazí na místní vyhlášky, protože provozovny tohoto typu nemohou vyrůst kde chtějí.

Konkurence je v branži veliká, ale prostor tu stále je.

S odpadem musíš nějak naložit. Vlastní skládku provozovat nemůžeš, protože za pár let končí povolení ke skládkování. Vlastní spalovnu odpadu si asi nepostavíš, protože to se nedaří ani velkým firmám. A odpad musíš nějak prodat. Čína je největším nákupčím a Evropa největším prodejcem tříděného odpadu. Jenže třídírnu odpadů si také nepostavíš kde chceš. I když větším problémem bude pro ni získat zaměstnance. Lidem se moc pracovat nechce.