annas

Jaký máte názor na novináře? Publikují objektivní fakta, nebo se honí za senzacemi a manipulují se čtenáři?

„Divím se, milý čtenáři, že dokážeš ještě soudně uvažovat, musíš-li protivnou tíhu tolika rádoby pisálků nést.“

Nejlepší odpověď
mosoj

Především se honí za senzacemi, protože objem nákladu tisku je přímo existenčně ohrožuje. A senzace, ty lidé rády.
Teprve potom jsou nějaké hlubší imformace. Na druhou stranu si myslím, že dennímu tisku ty povrchové informace přísluší. Na ty podrobnější informace máme časopisy, pokud v nich vedle reklamy zbyde místo.

Další odpovědi
led

treba rozlíšiť medzi novinármi a „novinármi“.
Kým „novinári“ sú len lovcami senzácií bez ohľadu na pravdu, skutočný novinár okrem klasickej novinárskej práci a naháňaní sa po senzácii si overuje pravdu a vyhýba sa zverejniť „nedotiahnutú a neoverenú“ zprávu. Často riskuje i život v mene pravdy, je tam kde sa niečo deje. Je si vedomý, že klamná zpráva môže aj nepriaznivo ovplyvniť ľudí…

anonym

píší fakta,ale aby upoutali pozornost čtenářů tak si přiklašují a někdy z článku vyjde blbost