manon

Jaký máte názor na metrosexuály?

Napadlo mne to, protože tady padla otázka, zda jsou pánové chlapi, ale ta je směřována jinam. Tak jak to máte se „šampóny“ a kam až má zajít mužská péče o svůj zevnějšek? Co se líbí a co ne? Co je podle vás mužné a co nikoliv?

Nejlepší odpověď
Damiana

Nesnáším názor, že chlap má smrdět (tedy „vonět“ koněm, potem a hnojem – nebo jak se to říká). Ale napajcovance, za nímž se táhne parfumerie také nemusím. Říká se, že oficiálně prvním metrosexuálem byl (a je) David Beckham – tak ho nazval a slovo zpopularizoval novinář Mark Simpson. Ale právě tento prototyp muže se mi vůbec nelíbí. Vyholený muž, potetovaný, úzkostlivě až zoufale pečující o svůj zevnějšek, slepě následující módní trendy mi připadá víc než jako dokonalý partner spíš jako otravná kamarádka – fiflena. To dnešní poženšťování mužských je úplně zhoubné. Ale když vidím klipy ze sedmdesátek – to byla také pěkná strašidla. Nebo hipísáci. A co Mozart a jiní krasavci v jeho době. Každá epocha má svoje. Ale mě osobně se metrosexuálové nelíbí. Všeho moc škodí. Můj názor.

Další odpovědi
iceT

Metrosexuál?To je ten,co sexuje v metru,ne?
Jasně,že vím,kdo je metrosexuál-to je ten,co ženskou nepustí k zrcadlu a vypadá spíš jako ženská v gatích.Děkuju nechci.
Chlap má vypadat jak chlap,ale smrdět nemusí.Nevadí mi,když chodí do solárka,ale vypálené lopatky a zadek nevypadají moc hezky,nevadí mi když voní,ale půl parfumerie to být nemusí.Jak se píše nade mnou,všeho moc škodí.

led

V prvom rade si treba ujasniť, kto metrosexuál vlastne je:
wikipédia:
http://wikipe­dia.infostar.cz/m/me/me­trosexual.html
slovník + komentáre:
http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/me­trosexual
názory v médiách:
http://ona.id­nes.cz/na-zivot-s-metrosexualem-musite-mit-koule-fi6-/nasi-muzi.aspx?c=A110105­_140654_nasi-muzi_ves
http://magazin­.atlas.sk/styl/pat-znakov-ze-sa-z-vas-stal-metrosexual-/678115.html
môj názor: sú to takisto ľudia
a teraz si utvárajte názor vy.

anonym

I muži se emancipují a chtějí dobře vypadat.

led

jeden názor z odkazu v mojej odpovedi:
Realita je však taková že první metrosexuálové žili a žijí pouze v metropolích (podobnost těchto svou slov není náhodná) a mají finanční prostředky proto aby si ten život užili jak se sluší a patří. Takže jim nevadí utrácet každý měsíc 400 000 za oblečení, kosmetiku atd. (nechápu jak soutěž metrosexuál roku 2007 mohl vyhrát malíř pokojů). Ovšem v našich zeměpisných šířkách je to slovo chápáno jinak (možná díky skreslení které se nám dostává od medii). Takže když potkám v Kenvelu nějakého \

manon

No víš, původ slova se často liší od novějšího či vžitého použití. Takže o původ slova přímo nešlo.

A koneckonců nejde o to, zda na to mají, ale že si v tom libují nebo to potřebují. Existuje mnoho bohatých mužů, co asi svoje finanční prostředky vrhají stejně trochu jiným směrem. Třeba si koupí balón a chtějí s ním obletět svět, nebo si koupí formuli. A taky spousta ne movitých, co svoje těžce vydělané penízky stejně použijí na trvalou nebo na melírek nebo na solárko, aby především vypadali.