RyuzakiKate

Jaký máte názor na mapování ulic?

Například tohle: http://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/300169-jak-funguje-skoda-octavia-ktera-bude-fotit-vsechny-ulice-v-cesku.html
Už když jsem přišla na to, že pomocí map jde procházet ulicemi, tak mě to nadzvedlo ze židle. Vám ti připadá normální? Vždyť už je to hotový sci-fi… A teď tu chtějí mapovat každé zákoutí, oni nám snad budou schopní vlízt až na záchod…

Nejlepší odpověď
www

Veskrze kladný!
Nikdo ti nesmí a nepoleze na záchod, takže je to nejen zajímavé, ale i užitečné. Pomocí Streetview (funkční celosvětový předchůdce) se můžeš podívat tam, kam se jinak nepodíváš, třeba i na dno moří a oceánů ap.
Ulice sice několikrát taky mapovali také u nás, ale ne všechny. Bude to tedy prospěšné doplnění o zatím neznámá místa.
Příklad: musíš jet do místa, kdes nikdy nebyla. Podíváš se na takovou mapu a hned vidíš vše !

Další odpovědi
quentos

jsem pro, i když musím souhlasit s tím, že to poněkud děsí.
Psal jsem tuhle dopis nejlepší kamarádce a znejistěl jsem ohledně čísla jejího domu, tak jsem si ho „vymapil“ (to je něco jako vygooglit, akorát pomocí Map.cz ;{))> : dal jsem maximální přiblížení a po zadání adresy mě to zavedlo až k nim na zahradu, kde jsem to hned poznal, z čehož pro mě vyplynulo, že to číslo domu mám správně. Je to asi jenom vo zvyku – dnes to děsí, za deset let to bude každému připadat normální…

briketka10

mě vyhovuje hledání na mapách Googlu,
kde je ten panáček a přeskočím na ten
úsek, kde potřebuju být je to na stejném
principu, jako StreetView ..

pl4toon

I když nejsem příznivec přemrštěného kamerového systému a špízlování občanů, tak tohle mi přijde jako dobrý nápad. S klidem můžu říct, že StreetView mi už párkrát usnadnil život :)