Klarisa

Jaký máte názor na lidi?

Kteří si dají inzerát,že potřebují aby jim někdo poslal peníze,protože nemají na jídlo?Nebo mají dluhy.Vždyť dostanou životní minimum ze sociálky.vím,že je to málo,ale přežít se s tím jakž takž dá.Hlady přece neumřou.Nebo jsou to podvodníci,kteří lákají od lidí peníze.,kdybych měla asi bych poslala,ale nemám a také nevěřím už nikomu.

Nejlepší odpověď
kropitko

No Klariso,určitě nikomu nic neposílejte,sama máte málo. Jsou to podvodníci,kteří to zkouší a hrají lidem na city. Nemám ráda vydřiduchy tohoto typu. To už je mi milejší žebrák,ale to je taky podvodník. Když má tak málo peněz,kde pak vzal peníze na inzerát,na založení účtu,ta telefon apod…

Další odpovědi
quentos

především je to ubohost, já bych se být jimi zahrabal studem do země, a navíc – jak říká moje maminka – kdo chce, ten si práci najde!

NickD

Nikomu nic neposílejte!
Z každého se může stát bezdomovec.I když nemám žebráky zrovna v lásce,peníze jim rozhodně nedávám.Když už mě osloví,tak jim s radostí koupím něco na jídlo.Stojí mě to málo peněz,ale tu radost udělám nejen jim.Pomoc v nouzi? Ano,ale ne finančně.Rozhodně nepodporuji alkoholiky a flákače.Většina „bezdomovců“ ale jídlo odmítá a chtějí peníze…
Uvidíte,jak dokáží být drzí…,ale i vděční.

Nuk nuk

To obvykle bývají velice vychytralí podvodníci. NEmám problém někomu dát peníze, pokud vím, že je opravdu potřebuje, ale na inzerát, člověku, kterého neznám, bych je neposlala ani náhodou.

iwetax

Někteří lidi to zkouší. Já četla článek, kde si rodina topící se v dluzích se dvěma dětma stěžovala, že nemá na splátky. A že utratí denně v obchodě 600kč!!! To se pak nedivím že nemají na splátky.

Michal

Nikdy nevím pravý účel prosby a o tom ,že je to na jídlo pochybuji.Mnohokrát mě docela mladý člověk požádal o peníze na jídlo,třeba o 6Kč.Táhul z něho alkohol.A poslat už vůbec ne.

Zdroj: život