emm.kate

Jaký máte názor na Italské Benátky ? Můžete mi popřípadě poradit nějaká místa, která stojí za to navštívit ?

Pokud jste bydleli v hostelu, nebo kempu, byla bych ráda za nějaký odkaz (chystám se do kempu Jolly, jestli s ním máte zkušenosti ? ) Díky .)

Nejlepší odpověď
Yavin

Určitě navštiv Náměstí sv. Marka a Ponte di Rialto… Projdi se taky po neznámých místech – třeba schované benátské uličky a náměstíčka jsou opravdu krásné…
Doplňuji:
Pokud se budeš chtít projet na gondole, tak počítej s tím, že je to dražší záležitost.

Další odpovědi
hanulka11

Pěkná je i plavba místním „Vaporettem“ – je to jejich vodní dopravní prostředekpo kanálu Grande – cestou vidíš krásné paláce , které lemují celý kanál – vystoupíš na nám. sv. Marka – tam je co k vidění Dóžecí palác, bazilika sv. Marka, dál pak kostel Frari, kostel sv. Jana a Pavla, pěkná je procházka na nábřeží a pak už se procházíš uličkami a kocháš se – zajdeš si na most Rialto – tam je hodně krámečků a místní trh – nevím kolik budeš mít času můžeš se vydat na blizoučký ostrůvek Murano- proslulý muránským sklem a Burano to je proslulé krajkami . Ale i samotné uličky tě uchvátí – všude samé zlatnictví a sklo a uvidíš plout gondoly v kanálech , uvidíš všude pytle s odpadky a jak je svážejí na ručních dřevěných kárách a nakládají do lodí . Hlavně buď opatrná na svou peněženku a doklady – jsou tam organizované gangy i malé děti se kolem tebe budou motat – dej si na to opravdu pozor – vlastní špatná zkušenost. A přesto jsem jela do Bennátek znovu a znovu – mají neopakovatelné kouzlo .Pěkně si to užij.

Pudlík

Asi nejhezčí je se projet na té jejich loďce.

Kamilovo

Ahoj, Benátky jsou rozhodně krásné město, jehož klady však vytváří i mínusy. Kvůli tomu jak moc je nádherné je totiž absolutně přeplněné turisty a to občas opravdu není příjemné. My jsme je s manželkou navštívili loni a památky jsme vybírali ze seznamu na https://jaces­tovatel.cz/me­dia/kam-zajit-v-benatkach-a-co-videt-za-pamatky , tak se zkus inspirovat tam. ;)