Avatar uživatele
terkakik

Jaký máte názor na hnojiva? Jsou lepší organická, nebo anorganická?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? dudu, johana 56, Alesh před 2894 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Myslím, že největší problém naprosté většiny zemědělských půd u nás je fatální úbytek humusu. Umělá hnojiva to nemůžou nahradit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Rostlinám je to celkem jedno /viz. hydroponie/, ovšem organická hnojiva jsou důležitá pro tvorbu nezbytného humusu, naopak při používání umělých hnojiv je nižší riziko kontaminace infekčními chorobami /třeba špatně omytým salátem atd./.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Porovnávej podle půdy, pěstované plodiny, podle toho, do jakých vod se může hnovjivo dostat atd. A taky cena je rozhodující.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Definuj, co znamená „lepší“? Já jsem zastánce, že lepší jsou ta přírodní, přirozená, tj. organická. To, co je umělé stojí dost často za prd a to si myslím i o umělých hnojivech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Pro koho a co?
Pro přírodu, člověka, zeleninu, květiny, stromy.....
Organická jsou přirozenější, pro mne přijatelnější ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Myslím, že nelze tak jednoduše porovnávat. Každý druh hnojiva se používá většinou rozdílným účelům. Nejlepší hnojení je podle mne hnojem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jirka F

Ano je lepší přírodní hnojivo my u nás používáme hlavně přírodní hnojivo chemická hnojiva(celerit,NPK,) mimořádně ale určitě jsou lepší přírodní protože ty chemické seberou té trávě živiny ale přírodní ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tyna.ryglova

Nejlepší jsou přírodní hnojiva. Na okrasné květiny si kupuju hnojivo z http://fertia­.cz/index.php/pri­rodni-hnojiva-mulc , které se mi nejvíc osvědčilo. Hnojivo navíc zabraňuje vysychání hlíny

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zlounek

No tak jednoznčně organická – hlavně pokud chcete pěstovat ovoce nebo zeleninu – přece do sebe nebudete hazet chemicky vyhnane rostliny – kdyz uz si davam tu praci a pestuju si doma svou zeleninu, tak ji nechci mit plnou dusiku a kdo vi ceho vseho! :O
To bych mohla jit do Kauflandu nebo tak neco.
Za sebe jsem si oblibila biohnojiva. Tady jsou nejake fakt zajimave clanky http://magazin­.specialnizah­radnictvi.cz/pes­tovani-indoor-krok-za-krokem-vii-hnojiva-a-ziviny-pro-rostlinu/ a pokud se mrknete, veřím, že už do sebe nikdy nic chemickeho nebudete chtit cpat. ;)

před 2780 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek