terkakik

Jaký máte názor na hnojiva? Jsou lepší organická, nebo anorganická?

Nejlepší odpověď
Kepler

Myslím, že největší problém naprosté většiny zemědělských půd u nás je fatální úbytek humusu. Umělá hnojiva to nemůžou nahradit.

Další odpovědi
dudu

Rostlinám je to celkem jedno /viz. hydroponie/, ovšem organická hnojiva jsou důležitá pro tvorbu nezbytného humusu, naopak při používání umělých hnojiv je nižší riziko kontaminace infekčními chorobami /třeba špatně omytým salátem atd./.

Kelt

Porovnávej podle půdy, pěstované plodiny, podle toho, do jakých vod se může hnovjivo dostat atd. A taky cena je rozhodující.

Alesh

Definuj, co znamená „lepší“? Já jsem zastánce, že lepší jsou ta přírodní, přirozená, tj. organická. To, co je umělé stojí dost často za prd a to si myslím i o umělých hnojivech.

da ny

Pro koho a co?
Pro přírodu, člověka, zeleninu, květiny, stromy.....
Organická jsou přirozenější, pro mne přijatelnější ;)

Drap

Myslím, že nelze tak jednoduše porovnávat. Každý druh hnojiva se používá většinou rozdílným účelům. Nejlepší hnojení je podle mne hnojem.

jirka F

Ano je lepší přírodní hnojivo my u nás používáme hlavně přírodní hnojivo chemická hnojiva(celerit,NPK,) mimořádně ale určitě jsou lepší přírodní protože ty chemické seberou té trávě živiny ale přírodní ne.

tyna.ryglova

Nejlepší jsou přírodní hnojiva. Na okrasné květiny si kupuju hnojivo z http://fertia­.cz/index.php/pri­rodni-hnojiva-mulc , které se mi nejvíc osvědčilo. Hnojivo navíc zabraňuje vysychání hlíny

zlounek

No tak jednoznčně organická – hlavně pokud chcete pěstovat ovoce nebo zeleninu – přece do sebe nebudete hazet chemicky vyhnane rostliny – kdyz uz si davam tu praci a pestuju si doma svou zeleninu, tak ji nechci mit plnou dusiku a kdo vi ceho vseho! :O
To bych mohla jit do Kauflandu nebo tak neco.
Za sebe jsem si oblibila biohnojiva. Tady jsou nejake fakt zajimave clanky http://magazin­.specialnizah­radnictvi.cz/pes­tovani-indoor-krok-za-krokem-vii-hnojiva-a-ziviny-pro-rostlinu/ a pokud se mrknete, veřím, že už do sebe nikdy nic chemickeho nebudete chtit cpat. ;)