Retko

Jaky mate nazor na doplnky ke strave co prodavaji v Rossmannu, Altapharma??

Pouzivate nekdo neco??
Nekdo ted me prave rekl, ze si mysli, ze je to malo ucinne, nebo vubec, jelikoz je cena mala, a neni to v lekarne atd.atd.

Zajima me, co si myslite, a jestli to pomaha nejak…

Nejlepší odpověď
Drap

Názor mím na všechny doplňky takový, že se jedná spíš om podvod než o zdraví prospěšnou věc. Všecny věci mohu získat přirozeně používáním různorodé a vyvážené stravy

Další odpovědi
anonym

Neznám konkrétně nabídku Altapharmy, ale o potravinových doplňcích si myslím, že mohou být dobrým doplněním léčby a mohou výrazně ovlivnit fyzický stav. Nepoužívám je trvale, ale čas od času potřebuji svůj organizmus dát do pořádku. Potom si něco pořídím buď v prodejně racionální výživy, nebo v lékárně. Také jsem dostala typ na lékárnu Naděje a objednávala jsem si jejich produkty přes internet. Dost mi to pomohlo, když jsem se dostávala z následků boreliozy.
Cena by neměla být limitujícím činitelem. Mohou být kvalitní a nepředražené produkty, stejně jako drahé a neúčinné šmejdy.

jendahun

Neznám tuto firmu.Doplňky používám.Dělám těžce fyzicky a kouřím.Nemám čas ani peníze na to,ládovat se metrákem pomerančů a kiwi,abych doplnil vit.C.Do lesa,kde dělám,si beru denně vit. „B“-komlex forte a klíšťata na mne fakt už nelezou.Nemůžu si nosit ještě druhou termosku s kafem,které odvodňuje,když tahám dva litry iontového nápoje s carnitinem,proto beru ještě guaránu a někdy tablety s gingko bilobou ,abych předešel únavě a onemocnění rukou vibracemi.Většinu kupuji v lékárně a mám rád výrobky od „Medfarmy“,Dr­.Galén,Zentivy , Naturline a Generiky.Jsem pochodující chemička a zřejmě mi to prospívá – zatím funguji a na svůj věk prý vypadám mladě.Základ ovšem je pořádně se najíst aspoň třikrát denně.Ti co brojí proti doplňkům,si ani neuvědomují,co za sajrajt jí s potravinami koupenými v obchodních domech,čím vším se ošetřuje ovoce dovezené z tropů,co se všechno přidává do sirupů proti kašli a na nachlazení a pod..Jestli účinná látka v doplňcích skutečně je? Tak to je sázka do loterie – třeba to vyzkoušet a pozorovat na sobě jestli to funguje.Kdysi jsem zkoušel Q10.To,co jsem očekával a kvůli čemu jsem to koupil,se neprokázalo a neosvědčilo – aspoň u mne.Přestaly mi ale krvácet dásně.Třeba všechno vyzkoušet a nezavrhnout to po týdnu.Něco se projeví až po delší době užívání.

briketka10

kupuji Pangamin se všemi minerály a stopovýmy prvky a šumivé tablety s C,Mg,a Vápníkem..
po večerech jím dýňová semínka..

terry

Vážně si myslíš, že by mohly být dobré?
Na to zapomeň.
A účinnost není zaručena ani tím, že by se prodávaly v lékárně. I tam to je byznys a doporučí ti to, co jim „nacpe“ dealer, který za to má.

hanny 2

Přečti si zde – http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kupujete-si-radeji-vitaminy-v-prascich-nebo-spolehate-na-cerstvou-zeleninu-a-ovoce
Hlavně odpověď od „terry“,je to i můj názor!
Doplňuji:
Pusinko – doktoři Ti ani nic jiného nikdy neřeknou,protože jsou celá studia vedení k tomu,aby lidem předepisovali léky na nemoci a ne přípravky,které by udržovaly tělo v kondici,aby neonemocnělo!Koho by taky léčili,kdyby byli všichni zdraví,že?
Stojí za to přečíst si tohle – http://www.ce­lostnimedicina­.cz/zaloba-na-farmaceuticke-korporace.htm
a toto – http://www.ce­lostnimedicina­.cz/co-nezpusobuje-smrt-vitaminy-mineraly-aminokyseliny-ani-byliny.htm
a související články – viz dole
Já jsem spokojená s produkty této firmy – http://www.star­life.cz/int/in­dex.asp?lng=cz

Damiana

Nepiji alkohol, nekouřím, stravuji se přiměřeně racionálně, pohybu mám až až. Poslouchám své tělo, dopřávám mu co má rádo, neomezuji se a ani nic nepřeháním. Na chemii nevěřím. V tomhle souhlasím s Drapem.
Ale jestli má někdo dlouhodobý nedostatek nějakého vitamínu nebo minerálu, proč ne, je to přece jen takový „koncentrát“.:-) Pak ale raději změnit návyky a začít víc myslet na sebe, potřeba doplňků stravy je přece jen varování. A dobrý tahač peněz z kapsy. Ládovat se jimi ale jen tak, „do zásoby“, to je scestné a může to být i škodlivé. Známá pila kdysi dost často rozpustné vitamínové nápoje – ani si neuvědomovala kolik denně. Vhodila do vody tabletu a hotovo. Poté, co si přivodila hypervitaminózu a pár dní proseděla na WC, pořádně ji svědilo celé tělo a byla červená a nateklá – pije dnes raději pramenitou vodu, hodně naředěné džusy a bylinkové čaje.

arygnoc

používam doplnky ku strave:

chlieb k mäsu.
občas horčicu.
alebo chren.
bez mäsa nejem ani čokoládu.

Poznám pár ľudí, srry, poznal som, čo žili „zdravo“, a dnes spomínam, ako bojovali s rakovinou.

Svet (život) nie je spravodlivý, nám ,užívateľom tabaku a dobrého vínka dopraje, lebo vie, čo je dobré.
A tie gebuziny, údajne zdravé, nechutia nikomu.
Lepšie si užiť niečo dobré (kruci, kde je to údené?), ako zomrieť mladý bez „užitia si“.

pusinka50

Několik doktorů a doktorka, která byla přímo u výroby, mi řekli , že chemické doplňky stravy viděly doplňky stravy leda tak z rychlíku. A když už přece něco koupit, tak jedině v lékárně, tyto expedované doplňky podléhají namátkovým kontrolám, co se obsahu týká. Ty, co nabízí v drogeriích nevyhovují obsahem ani náhodou, protože je nikdo nekontroluje ve smyslu „když tomu občan chce věřit, tak ať si to koupí“. Já je nekupuji, to si radši koupím čerstvou zeleninu a ovoce a tam je všechno, vitaminy, minerály a stopové prvky, stačí si na netu zjistit, co která plodina nejvíc obsahuje. Než dát 300–400 Kč měsíčně za chemii, máte za to kila zeleniny a ovoce, co hrdlo ráčí na měsíc. Čemu akorát věřím jsou probiotika a lactobacily a to firmě GS, její probiotika podporují samovolnou obnovu dobrých střevních bakterií, to mám 100% ověřené