Avatar uživatele
Retko

Jaky mate nazor na doplnky ke strave co prodavaji v Rossmannu, Altapharma??

Pouzivate nekdo neco??
Nekdo ted me prave rekl, ze si mysli, ze je to malo ucinne, nebo vubec, jelikoz je cena mala, a neni to v lekarne atd.atd.

Zajima me, co si myslite, a jestli to pomaha nejak…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? hanny 2, briketka10 před 4344 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Názor mím na všechny doplňky takový, že se jedná spíš om podvod než o zdraví prospěšnou věc. Všecny věci mohu získat přirozeně používáním různorodé a vyvážené stravy

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Neznám konkrétně nabídku Altapharmy, ale o potravinových doplňcích si myslím, že mohou být dobrým doplněním léčby a mohou výrazně ovlivnit fyzický stav. Nepoužívám je trvale, ale čas od času potřebuji svůj organizmus dát do pořádku. Potom si něco pořídím buď v prodejně racionální výživy, nebo v lékárně. Také jsem dostala typ na lékárnu Naděje a objednávala jsem si jejich produkty přes internet. Dost mi to pomohlo, když jsem se dostávala z následků boreliozy.
Cena by neměla být limitujícím činitelem. Mohou být kvalitní a nepředražené produkty, stejně jako drahé a neúčinné šmejdy.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jendahun

Neznám tuto firmu.Doplňky používám.Dělám těžce fyzicky a kouřím.Nemám čas ani peníze na to,ládovat se metrákem pomerančů a kiwi,abych doplnil vit.C.Do lesa,kde dělám,si beru denně vit. „B“-komlex forte a klíšťata na mne fakt už nelezou.Nemůžu si nosit ještě druhou termosku s kafem,které odvodňuje,když tahám dva litry iontového nápoje s carnitinem,proto beru ještě guaránu a někdy tablety s gingko bilobou ,abych předešel únavě a onemocnění rukou vibracemi.Většinu kupuji v lékárně a mám rád výrobky od „Medfarmy“,Dr­.Galén,Zentivy , Naturline a Generiky.Jsem pochodující chemička a zřejmě mi to prospívá – zatím funguji a na svůj věk prý vypadám mladě.Základ ovšem je pořádně se najíst aspoň třikrát denně.Ti co brojí proti doplňkům,si ani neuvědomují,co za sajrajt jí s potravinami koupenými v obchodních domech,čím vším se ošetřuje ovoce dovezené z tropů,co se všechno přidává do sirupů proti kašli a na nachlazení a pod..Jestli účinná látka v doplňcích skutečně je? Tak to je sázka do loterie – třeba to vyzkoušet a pozorovat na sobě jestli to funguje.Kdysi jsem zkoušel Q10.To,co jsem očekával a kvůli čemu jsem to koupil,se neprokázalo a neosvědčilo – aspoň u mne.Přestaly mi ale krvácet dásně.Třeba všechno vyzkoušet a nezavrhnout to po týdnu.Něco se projeví až po delší době užívání.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

kupuji Pangamin se všemi minerály a stopovýmy prvky a šumivé tablety s C,Mg,a Vápníkem..
po večerech jím dýňová semínka..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Vážně si myslíš, že by mohly být dobré?
Na to zapomeň.
A účinnost není zaručena ani tím, že by se prodávaly v lékárně. I tam to je byznys a doporučí ti to, co jim „nacpe“ dealer, který za to má.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Přečti si zde – http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kupujete-si-radeji-vitaminy-v-prascich-nebo-spolehate-na-cerstvou-zeleninu-a-ovoce
Hlavně odpověď od „terry“,je to i můj názor!
Doplňuji:
Pusinko – doktoři Ti ani nic jiného nikdy neřeknou,protože jsou celá studia vedení k tomu,aby lidem předepisovali léky na nemoci a ne přípravky,které by udržovaly tělo v kondici,aby neonemocnělo!Koho by taky léčili,kdyby byli všichni zdraví,že?
Stojí za to přečíst si tohle – http://www.ce­lostnimedicina­.cz/zaloba-na-farmaceuticke-korporace.htm
a toto – http://www.ce­lostnimedicina­.cz/co-nezpusobuje-smrt-vitaminy-mineraly-aminokyseliny-ani-byliny.htm
a související články – viz dole
Já jsem spokojená s produkty této firmy – http://www.star­life.cz/int/in­dex.asp?lng=cz

Upravil/a: hanny 2

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Nepiji alkohol, nekouřím, stravuji se přiměřeně racionálně, pohybu mám až až. Poslouchám své tělo, dopřávám mu co má rádo, neomezuji se a ani nic nepřeháním. Na chemii nevěřím. V tomhle souhlasím s Drapem.
Ale jestli má někdo dlouhodobý nedostatek nějakého vitamínu nebo minerálu, proč ne, je to přece jen takový „koncentrát“.:-) Pak ale raději změnit návyky a začít víc myslet na sebe, potřeba doplňků stravy je přece jen varování. A dobrý tahač peněz z kapsy. Ládovat se jimi ale jen tak, „do zásoby“, to je scestné a může to být i škodlivé. Známá pila kdysi dost často rozpustné vitamínové nápoje – ani si neuvědomovala kolik denně. Vhodila do vody tabletu a hotovo. Poté, co si přivodila hypervitaminózu a pár dní proseděla na WC, pořádně ji svědilo celé tělo a byla červená a nateklá – pije dnes raději pramenitou vodu, hodně naředěné džusy a bylinkové čaje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

používam doplnky ku strave:

chlieb k mäsu.
občas horčicu.
alebo chren.
bez mäsa nejem ani čokoládu.

Poznám pár ľudí, srry, poznal som, čo žili „zdravo“, a dnes spomínam, ako bojovali s rakovinou.

Svet (život) nie je spravodlivý, nám ,užívateľom tabaku a dobrého vínka dopraje, lebo vie, čo je dobré.
A tie gebuziny, údajne zdravé, nechutia nikomu.
Lepšie si užiť niečo dobré (kruci, kde je to údené?), ako zomrieť mladý bez „užitia si“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Několik doktorů a doktorka, která byla přímo u výroby, mi řekli , že chemické doplňky stravy viděly doplňky stravy leda tak z rychlíku. A když už přece něco koupit, tak jedině v lékárně, tyto expedované doplňky podléhají namátkovým kontrolám, co se obsahu týká. Ty, co nabízí v drogeriích nevyhovují obsahem ani náhodou, protože je nikdo nekontroluje ve smyslu „když tomu občan chce věřit, tak ať si to koupí“. Já je nekupuji, to si radši koupím čerstvou zeleninu a ovoce a tam je všechno, vitaminy, minerály a stopové prvky, stačí si na netu zjistit, co která plodina nejvíc obsahuje. Než dát 300–400 Kč měsíčně za chemii, máte za to kila zeleniny a ovoce, co hrdlo ráčí na měsíc. Čemu akorát věřím jsou probiotika a lactobacily a to firmě GS, její probiotika podporují samovolnou obnovu dobrých střevních bakterií, to mám 100% ověřené

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek