Europa

Jaký máte názor na dietu podle krevních skupin?

Mám příbuzné, které jedí jen to, co se na jejich krevní skupinu doporučuje. Ráda bych tedy věděla váš názor, zda si myslíte, že to je „fake“, nebo ne.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

Funguje to

Jen – není to tak ´jednoduché´, jak to popisuješ – nejde jen o otestování krevní skupiny, ale i dalších faktorů.
Ale ano – funguje to.

Další odpovědi
da ny

Funguje to

Pokud již člověk řeší zdravotní problémy je dobré z této tzv. „diety“ značně omezit či vyloučit „nevhodné“ potraviny pro danou krevní skupinu.
Velmi doporučené potraviny (pro zdraví) jíst ve větší míře.
Doporučeno lékařem, odzkoušeno, laboratorně potvrzeno zlepšení, zlepšení zdravotního stavu.
Zcela zmizely alergie…
Doplňuji:
Pro některé z Vás:
„Dieta“ podle krevních skupin NEMÁ vůbec NIC společného s hubnutím, to za prvé.
Za druhé zejména u B a AB je převelmi pestrá strava :)
Nic nezakazuje, jen doporučuje omezit a vyhýbat se tzv. nevhodným potravinám.
Zvýšit příjem těch zvlášť vhodných.
Což člověk zvlášť se zdravotním/i pro­blémem/y rád vyzkouší.
To, že ji někdo dodržuje příliš striktně je věc jiná (otázka přesvědčení, chuti, touhy zlepšit svůj zdravotní stav).
Nikdo u ní nemusí nijak strádat, je dovoleno i „obžerství“ (každého věc) při konzumaci vhodných a neutrálních potravin. Poskládat si jídelníček může tzv. zdravě i nezdravě – jak libo! Nulka může „beztrestně dlabat“ každé maso včetně bůčku ;)
Jde např. o výběr/omezení v druzích masa, zeleniny, ovoce, koření, hub, bylinek , obilovin, luštěnin apod. Tělo je často samo sobě lékařem.
Kolik lidí nesnese rajčata, papriky, okurky, ořechy, pomeranče, některé druhy fazolí, cibuli, banány, celozrné výrobky…? Není řeč o alergii. Nemusí to být tím, že je problém v trávícím traktu nebo, že ho něco nadýmá, či nesedne… Po mléčných výrobcích (jogurtech, smetaně) má problém…
Prostě je to pro jeho organismus méně (ne)vhodná potravina.
Pokud to někomu vylepší zdravotní stav, proč ne?!
Není třeba ji striktně držet celý život. Stačí „ozdravné kůry“ běhen roku.
Pokud o něčem nic mevím nebo jen málo, neodsuzuji předem 😉

beer

Je to blbost

huxa

Je to blbost

jjj123456789

Je to blbost

Jako 99% všech diet

Hornisse

Je to blbost

No asi takhle. Krevní skupiny jsou součástí imunitního systému, který s výživou nemá nic společného. Naznačovat mezi nimi souvislost je asi jako tvrdit, že výměna potahů v autě se projeví na spotřebě.

To že dodržování diety podle krevních skupin má pozitivní vliv je spíš důsledkem dodržování nějaké diety místo žádné diety. Čili že člověk místo toho aby sežral co uvidí si začne hlídat co a kolik jí. Pak není divu, že mu je líp.

Je to asi jako zaručené hubnoucí tabletky, které fungují jen když vynecháte jedno jídlo denně a začnete pravidelně běhat

iceT

Je to blbost

Člověk je tvor všežravý,tedy sní vše.Že někdo nemá rád to či ono,je momentálně vedlejší.
Pokud se stravuje střídmě,pestře,s ví­ce či méně aktivním pohybem,nemusí držet žádnou dietu.

www

Je to blbost

Doplňuji:
Bez vyvážené stravy a přiměřeného pohybu je jakákoliv hubnoucí dieta, byť odůvodněná ‚odborníky‘ k ničemu. Výraznou roli zde totiž hraje genetika a návyky z dětství, obojí totiž výrazně naprogramuje organizmus pro zbytek života !