Quimby

Jaký máte názor na dámský oddíl ve vlacích?

Jedná se o oddíl ve vlaku, kam mohou jen dívky a ženy, který je navíc častěji kontrolován.
Proč vůbec existuje? Proč není žádný pánský oddíl? Proč do něj stojí jízdenka stejně jako do klasické 2.třídy, když je to něco extra?

Nejlepší odpověď
annas

V čem je zmiňovaný oddíl zvláštní? Vybavený stejně jako ostatní kupé. Využila jsem několikrát, že by ale byl častěji kontrolován, jsem nepostřehla.

Důvod: cestovat třeba s podnapilými jedinci, kteří obtěžují, je nechutné, k tomu alkoholový či jiný pach. Dokonce se mně stalo, že jsem musela odejít z kupé, abych nebyla svědkem milostného aktu muže a ženy – vystupoval každý v jiné stanici. Když jsem je slušně upozornila, „schytala“ jsem to. Naštěstí byl vagon poloprázdný, tak jsem přesedla.

Všechno záleží na lidech, jak se umí chovat.

Další odpovědi
anonym

Mně takový oddíl neva – a pokud to nějakým babám pomůže k pocitu bezpečí, su pro.
Proč existuje? – protože se, zřejmě, našly někdy-někde nějaké ženy, které jej prosadily (popravdě – ČD jej zavedly jen jako marketingový nástroj, jak osobní dopravu zviditelnit (a možná – pro některé – zatraktivnit).
Proč není pánský? – k čemu? – vždycky, když cestuju hromadnou dopravou, je mi vcelku jedno, kdo sedí/stojí vedle – pokud nejde o extrémního smraďocha (a v tomto musím dodat, že oproti některým ´paničkám´ jsou měsíc nemytí bezdomovci mnohdy přímo balzámem na čichové buňky).
Proč – cena jízdenky? – není to nic extra – stejný kupé, stejný vlak – jen prostě vyhrazená místa (stejně, jako pro matky s dětmi, tělesně postižené…).
___
Spíše mi – jako kuřákovi, vadí, že neexistují části vlaku vyhrazené kuřákům.
😉

Funna

názor nemám žádný, je mi to fuk…obvykle jezdím s konkurtencí ČD…
a proč je?…protože se několikrát stalo, že dívky, či ženy byly ve kupé obtěžovány muži…proto ten samostatný vagón a čatější kontroly…
a proč by neměl stát víc?…protože nerní nic extra, výbava je stejná, jsou v tom „normálním“…a že tam častěji projde průvodčí, za to je snad doplácet zbytečné…

Dochy

Proč vůbec existuje?
Aby úchylové nemuseli procházet celý vlak. Takhle mají objekty zájmu v jednom voze…

ten který je

Toto by mělo být dočasné řešení do doby,kdy budou jezdit vagony otevřené,tedy žádné uzavřené kupé.Tak to plánují ČD.

Agneta

Správná otázka. Hloupý marketing dráhy – pokud nenabízí pánský vagón, je to diskriminace.

Chápala bych jen vagón pro „matky s dětmi“ ( -starosti s kojenci…), kam by si pak mohla sednout i ta vyjímečná žena, co potřebuje cítit bezpečí:D

Že by totiž „měly být , nebo mohly být“ ženy obtěžovány muži je nesmyslný a diskriminující argument a chtělo by to soudní proces, který by to rozhodl :D

Když to takhle totiž půjde dál, tak se budou muset děti po porodu odevzdávat, protože jim hrozí nebezpečí – koneckonců by jim mohli jejich rodiče ubližovat:DDD

marci1

Pokud některá žena potřebuje cítit bezpečí, proč ne. Dnes už existuje i „tichý“ vagón a to je pro ty, co se „nevešli“ do vagónu normálního, zkouška „bobříka mlčení“ ( zkušenost ). 🙂

Pájo

Já jsem jednoznaně pro, stejně jako pro oddíl pro těhotné a matky s dětmi. Bývají, spolu s oddílem pro dámy, v jednom vagónu.

ten který je

To v takovém pražském metru měl být poslední vagon vagonem seznamovacím.Ani nevím zda to fungovalo nebo ještě funguje.No v takové ranní špičce,kdy jsou lidé na sebe nalepeni jako sardinky,to musí být masakr.DDD

anonym

Dochy,trefa do černého.