Jaký máte názor na cvičení zvířat například v cirkusech a vodních světech pro pouhé pobavení lidí ?

Děkuji za vaše odpovědi a názory.

Doplňuji:
Myslím si, že by se něco takového mělo zakázat. Ono by docela stačilo, kdyby lidé přestali taková místa navštěvovat. Ale lidé buď neznají pravdu a nebo ji nechtějí znát, či jsou lhostejní. Ani se nedivím když se nějaké zvíře najednou zblázní a třeba zabije svého cvičitele či chovatele. Nevíme zdaleka jaké metody se vůbec ke cvičení zvířat používají. Sama jsem o tom četla dost a i tomu dokáži uvěřit. Ale i kdyby ne, tak stejně nesouhlasím. Jedná se totiž především o zvířata divoká, která by měla být svobodná a nedělat něco, co je pro ně naprosto nepřirozené. Sama jsem byla v cirkusu jednou se školou, kdy jsem ještě tak moc nechápala. Dneska bych tam nešla ani zadarmo.

Nejlepší odpověď
beer

Z mého pohledu je to humus, snad to brzy skončí..
Zvíře má být v přírodě, nebo především z důvodu zachování druhu, rozmnožení pro návrat do přírody v ZOO, nebo podobném zařízení.

Další odpovědi
Damiana

Je to hnus. Zvířata patří do přírody a lidé by měli být vděční za to, že je v ní občas mohou přirozeně pozorovat. Spíš než budovat odporné zoologické zahrady, cirkusy a delfinária by měli myslet na to, aby příroda byla pravým a krásným domovem všemu živému.
Můj názor.

Drap

Nelíbí se mi to ani trochu. Bohužel asi se s tím nedá mnoho dělat.