Avatar uživatele
mráček

Jaký máte názor na bodypainting? Od kolika let by jste se nechali malovat?

Nechali by jste si pokreslit i celé tělo nebo jen některé části?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? barnajka, anonym před 4652 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
chudst

O neco malo kladnejsi nez na piercing a tetovani, ktere nenavidim. Malovani na telo me nikdy nijak neoslovilo, ale porad k nemu mam kladnejsi vztah, nez k modernimu umeni. Ma to navic jednu kladnou vyhodu: namalujete to, vyfotite to a pak to muzete okamzite smyt. A od kolika let? Predpokladam, ze je v tom zahrnuto cele nahe telo, ktere by se pak vystavovalo, tudiz ze zakona – od 18 let.
Doplňuji:
Mracek mi psala na mail: díky za odpověď. Jedná se o školu bodypaintingu u moře. A ty by si sohlasil s uplně vším pomalovat nebo jen s tangama to malování? Pokud by byla s kalhotkama, tak od kolika let by jsi to jako rodič povolil? Jakou by jí za to měli dát odměnu, že jim dělá model na pokreslení?

Odpovidam ji s dovolenim verejne: Me jako rodicovi by se to samozrejme nelibilo, kdyzby se nechala malovat naha – a to ani az bude dospela. Mohu to pouze tolerovat. Reknu to trosku nadnesne obecne – nikoli z pohledu rodice. Od 15 let s tangama, od 18 let i bez tang. Do 15 let bych byl osobne proti tomu, aby se takto ‚proslavila‘ ci jen prezentovala – je jen platno, nikoli dany umelec. A jakou odmenu jim dat za to, ze stoji modelem? To zalezi na vas, penize, studijni pobyt, apod. Nemam nejmensi predstavu, na kolik se bodypainting ceni.

Upravil/a: chudst

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
baghira

Prodávají se i mýdlové pastelky pro děti, aby se mohly počmárat při koupání (včetně koupelny :D ) takže věk není omezen :)

Můj názor na zdobení těla (pokud je provedené vkusně a profesionálně) je veskrze kladný. Zvlášť jedná-li se o tělo dámské a pěkně urostlé :DD

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Ad chudst, odměny profesionálních modelek se pohybují ve 4–5 ciferných částkách.
Děti většinou dostávají zlomek, 10–25%.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
barnajka

Já mám narozdíl od chudsta kladnější vztah k tomu tetování, jak bodypaintingu :) Když se vezme v úvahu, že tetování je záležitost „věčná“ a bodypainting chvilková, moje sympatie k tetování jsou asi těžko pochopitelný :) Sama kérku nemám, ale tetování vnímám jako záležitost mě samotné – pořizuju si ho v první řadě pro sebe a když na to přijde, můžu ho nosit celý život schovaný, aniž by se o něm kdokoliv dozvěděl. To bodypainting má jasný cíl: být viděn. Většinou se s ním setkáváme na různých párty, předváděcích akcích atd. Buď jde o prezentaci práce umělce-bodypaintera.. a nebo má sličná pomalovaná hosteska nějaké firmě nalákat potenciální zájemce a klienty. Takže jinak řečeno: čím víc lidí „nahotinku“ uvidí, tím líp. Z tohoto důvodu já říkám, že si dám stokrát radši potetovat nohu od kotníku až po stehno, než bych si na sebe jednou nechala dělat bodypaint :)) Já jsem totiž všechno možný, jen ne exhibicionista – očumování mi celkově není moc přijemný..a ještě být u toho nahá, to už tím tuplem ne. Ale proti gustu… Když holka dobře vypadá, je sebevědomá a ten exhibicionismus v sobě má, proč ne?! Věkovou hranici bych stanovila na takových 15 let – modelka by ale musela zůstat oblečená: třeba do titěrných minišatišek, ale oblečená :) Malování na kompletně nahý tělo bych stejně jako chudst povolila od těch 18. Myslím, že je to pro dobro i těch holek – netvrdím, že bodypainter bude nutně úchyl, drtivá většina jsou určitě profíci.. ale prevence je vždycky lepší :)

Jinak co se mě týče – sama bych do tohoto „úletu“ zřejmě nešla: nechat si pomalovat jenom ruce nebo obličej asi nemá smysl a celá se nikde veřejně odhalovat nebudu, ať jdou místo mě ty sebevědomější :) Bodypainting bezesporu umění JE a odvedená práce jako taková se mi líbí! Jen to plátno, jen to plátno… :))

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek