mráček

Jaký máte názor na bodypainting? Od kolika let by jste se nechali malovat?

Nechali by jste si pokreslit i celé tělo nebo jen některé části?

Nejlepší odpověď
chudst

O neco malo kladnejsi nez na piercing a tetovani, ktere nenavidim. Malovani na telo me nikdy nijak neoslovilo, ale porad k nemu mam kladnejsi vztah, nez k modernimu umeni. Ma to navic jednu kladnou vyhodu: namalujete to, vyfotite to a pak to muzete okamzite smyt. A od kolika let? Predpokladam, ze je v tom zahrnuto cele nahe telo, ktere by se pak vystavovalo, tudiz ze zakona – od 18 let.
Doplňuji:
Mracek mi psala na mail: díky za odpověď. Jedná se o školu bodypaintingu u moře. A ty by si sohlasil s uplně vším pomalovat nebo jen s tangama to malování? Pokud by byla s kalhotkama, tak od kolika let by jsi to jako rodič povolil? Jakou by jí za to měli dát odměnu, že jim dělá model na pokreslení?

Odpovidam ji s dovolenim verejne: Me jako rodicovi by se to samozrejme nelibilo, kdyzby se nechala malovat naha – a to ani az bude dospela. Mohu to pouze tolerovat. Reknu to trosku nadnesne obecne – nikoli z pohledu rodice. Od 15 let s tangama, od 18 let i bez tang. Do 15 let bych byl osobne proti tomu, aby se takto ‚proslavila‘ ci jen prezentovala – je jen platno, nikoli dany umelec. A jakou odmenu jim dat za to, ze stoji modelem? To zalezi na vas, penize, studijni pobyt, apod. Nemam nejmensi predstavu, na kolik se bodypainting ceni.

Další odpovědi
baghira

Prodávají se i mýdlové pastelky pro děti, aby se mohly počmárat při koupání (včetně koupelny :D ) takže věk není omezen :)

Můj názor na zdobení těla (pokud je provedené vkusně a profesionálně) je veskrze kladný. Zvlášť jedná-li se o tělo dámské a pěkně urostlé :DD

anonym

Ad chudst, odměny profesionálních modelek se pohybují ve 4–5 ciferných částkách.
Děti většinou dostávají zlomek, 10–25%.

barnajka

Já mám narozdíl od chudsta kladnější vztah k tomu tetování, jak bodypaintingu :) Když se vezme v úvahu, že tetování je záležitost „věčná“ a bodypainting chvilková, moje sympatie k tetování jsou asi těžko pochopitelný :) Sama kérku nemám, ale tetování vnímám jako záležitost mě samotné – pořizuju si ho v první řadě pro sebe a když na to přijde, můžu ho nosit celý život schovaný, aniž by se o něm kdokoliv dozvěděl. To bodypainting má jasný cíl: být viděn. Většinou se s ním setkáváme na různých párty, předváděcích akcích atd. Buď jde o prezentaci práce umělce-bodypaintera.. a nebo má sličná pomalovaná hosteska nějaké firmě nalákat potenciální zájemce a klienty. Takže jinak řečeno: čím víc lidí „nahotinku“ uvidí, tím líp. Z tohoto důvodu já říkám, že si dám stokrát radši potetovat nohu od kotníku až po stehno, než bych si na sebe jednou nechala dělat bodypaint :)) Já jsem totiž všechno možný, jen ne exhibicionista – očumování mi celkově není moc přijemný..a ještě být u toho nahá, to už tím tuplem ne. Ale proti gustu… Když holka dobře vypadá, je sebevědomá a ten exhibicionismus v sobě má, proč ne?! Věkovou hranici bych stanovila na takových 15 let – modelka by ale musela zůstat oblečená: třeba do titěrných minišatišek, ale oblečená :) Malování na kompletně nahý tělo bych stejně jako chudst povolila od těch 18. Myslím, že je to pro dobro i těch holek – netvrdím, že bodypainter bude nutně úchyl, drtivá většina jsou určitě profíci.. ale prevence je vždycky lepší :)

Jinak co se mě týče – sama bych do tohoto „úletu“ zřejmě nešla: nechat si pomalovat jenom ruce nebo obličej asi nemá smysl a celá se nikde veřejně odhalovat nebudu, ať jdou místo mě ty sebevědomější :) Bodypainting bezesporu umění JE a odvedená práce jako taková se mi líbí! Jen to plátno, jen to plátno… :))