Misak22

Jaký máte názor na Anglické Bullterieri a proč????

Doplňuji:
To jsem rád,jednoho 9 měsíčního rošťáka mám doma a nelíbý se mi jak někdo řiká že jsou zlí (bojový) plemena.Přál bych si aby lidi chtěli poznat toto skvělé stvoření a nezavrhovali je kůli minulosti.......

Nejlepší odpověď
anonym

Žádné bojové plemeno neexistuje! Některá plemena se používala (a dodnes nelegálně používají) k zápasům se psy nebo jinými zvířaty . Bulteriér, jako každý silný pes, potřebuje dobrou a důslednou výchovu, protože jinak může být jeho nezvládnutá síla a temperament časovanou bpombou, pokud se obrátí nesprávným směrem. Bulteriéra je také třeba vybrat aktivity, při kterých „popustí trochu páru“. Jedná se původně o loveckého psa (většinou na černou), ale jedná se o velmi všestranné plemeno, sama jsem znala jednoho. kerý měl nejenom záchranářské zkoušky , ale zkoušky lavinového psa( tam ho pro uplatnění v praxi poněkud limitovala krátká srst). Bulteriéry jsem poznala i jako barváře, služební psy a při mnohých jiných činnostech. Ale také musím přiznat, že když strčila husa pletivem kotce krk k mému bulteriérovi a chtěla mu něco vzít z misky, prostě jí hlavu ustřihnul. A toto není jediná příhoda nebo historka… Není pravda fáma, že bulík překousne pneumatiku, a jiné blbosti, ale sílu má . U nás zabili morče, kočku, vietnamské prase atd. Na svou i jejich obranu musím doplnit, že jsem žádného z nich neměla od štěněte a žádný z nich nebyl agresivní na lidi natož na děti.

Další odpovědi
LejdyTerr

Pro mě je to nádhernej pes, kterého bych jednou chtěla. Je to jedno z nejoddanějších plemen, za pána by položil život, ale v nesprávných rukách se stává časovanou bombou.....

Nikkol

Je to gaučák. Jakmile vidí gauč nebo postel, už ho z ní nedostanete. Jinak jsou tvrdohlaví jako jiní teriéři. Máme doma devítiletou potvoru a je skvělá ( dokonce odehnala od domu zloděje, když se snažili vypáčit dveře). První tři roky byly sice náročné, jak je pejsek temperamentní, ale stojí to zato.
Doplňuji:
Ale bullterier není bojové plemeno. Je to normální lovecký pes. Mezi bojové patří pitbull a lidi si je dost často spojujou nebo pletou ( i když nechápu proč, každý vypadá jinak). Bulíci jsou v pohodě, ale chtějí důslednou výchovu , ostatně jako každý teriér.

BANAN93

To je tenhle ? http://www.you­tube.com/watch?v=fLclGPr­7fj4 tohle je frajer co?
Jsou tak oškliví až jsou hezcí :D

radce

„Prasopes“ podle vzhledu, s prominutím, ale je to super rasa. Jsou to silní a houževnatí psi, ale jinak oddaní a hodní mazlíčci. Nelze srovnávat s pittbuly a staffordy. Svého rošťáka ode mne pozdravujte!

radce

Misak22: pamatuji ještě atlas plemen psů z roku asi 1972, tenkrát jsem ho jako dítě dostal k sedmým narozkám, a přesně u bulíka byl komentář: „nevěříte, že váš domácí mazlíček je schopen vám odstěhovat kredenc do prvního patra? Pořiďte si bullterierra…“
Přesně takoví tihle pesani jsou, silní, houževnatí magoři, kteří by za kamaráda položili život…
… poznal jsem pár těchle pesanů, a mám je rád, fakt…

Misak22

BANAN93 to není on to je buldok… 🙂
Nikkol já to vým ale lidé ne,je pravda že se používali na psí zápasi ale nebyli pro to vyšlechtěni narozdíl od pittbula.bulík byl vyšlechtěn na lov krys v 18 století.Lidé hází do jednoho pytle Pittbula,bulí­ka,stafordshi­re bullterier a Americký staforshire terrier...... mám gaučáka a bohužel už po dvou operacích....­..... ☹