Pokročilý

Jaký máte názor na Anglické Bullterieri a proč????

Doplňuji:
To jsem rád,jednoho 9 měsíčního rošťáka mám doma a nelíbý se mi jak někdo řiká že jsou zlí (bojový) plemena.Přál bych si aby lidi chtěli poznat toto skvělé stvoření a nezavrhovali je kůli minulosti.......

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Žádné bojové plemeno neexistuje! Některá plemena se používala (a dodnes nelegálně používají) k zápasům se psy nebo jinými zvířaty . Bulteriér, jako každý silný pes, potřebuje dobrou a důslednou výchovu, protože jinak může být jeho nezvládnutá síla a temperament časovanou bpombou, pokud se obrátí nesprávným směrem. Bulteriéra je také třeba vybrat aktivity, při kterých "popustí trochu páru". Jedná se původně o loveckého psa (většinou na černou), ale jedná se o velmi všestranné plemeno, sama jsem znala jednoho. kerý měl nejenom záchranářské zkoušky , ale zkoušky lavinového psa( tam ho pro uplatnění v praxi poněkud limitovala krátká srst). Bulteriéry jsem poznala i jako barváře, služební psy a při mnohých jiných činnostech. Ale také musím přiznat, že když strčila husa pletivem kotce krk k mému bulteriérovi a chtěla mu něco vzít z misky, prostě jí hlavu ustřihnul. A toto není jediná příhoda nebo historka... Není pravda fáma, že bulík překousne pneumatiku, a jiné blbosti, ale sílu má . U nás zabili morče, kočku, vietnamské prase atd. Na svou i jejich obranu musím doplnit, že jsem žádného z nich neměla od štěněte a žádný z nich nebyl agresivní na lidi natož na děti.

Další odpovědi:

Pokročilý

Pro mě je to nádhernej pes, kterého bych jednou chtěla. Je to jedno z nejoddanějších plemen, za pána by položil život, ale v nesprávných rukách se stává časovanou bombou.....

Bronzový

Je to gaučák. Jakmile vidí gauč nebo postel, už ho z ní nedostanete. Jinak jsou tvrdohlaví jako jiní teriéři. Máme doma devítiletou potvoru a je skvělá ( dokonce odehnala od domu zloděje, když se snažili vypáčit dveře). První tři roky byly sice náročné, jak je pejsek temperamentní, ale stojí to zato.
Doplňuji:
Ale bullterier není bojové plemeno. Je to normální lovecký pes. Mezi bojové patří pitbull a lidi si je dost často spojujou nebo pletou ( i když nechápu proč, každý vypadá jinak). Bulíci jsou v pohodě, ale chtějí důslednou výchovu , ostatně jako každý teriér.

Bronzový

To je tenhle ? http://www.youtube.com/… tohle je frajer co?
Jsou tak oškliví až jsou hezcí :D

Bronzový

"Prasopes" podle vzhledu, s prominutím, ale je to super rasa. Jsou to silní a houževnatí psi, ale jinak oddaní a hodní mazlíčci. Nelze srovnávat s pittbuly a staffordy. Svého rošťáka ode mne pozdravujte!

Diskuze k otázce

Bronzový

radce

Misak22: pamatuji ještě atlas plemen psů z roku asi 1972, tenkrát jsem ho jako dítě dostal k sedmým narozkám, a přesně u bulíka byl komentář: "nevěříte, že váš domácí mazlíček je schopen vám odstěhovat kredenc do prvního patra? Pořiďte si bullterierra..."
Přesně takoví tihle pesani jsou, silní, houževnatí magoři, kteří by za kamaráda položili život...
... poznal jsem pár těchle pesanů, a mám je rád, fakt...

Pokročilý

Misak22

BANAN93 to není on to je buldok.... :-)
Nikkol já to vým ale lidé ne,je pravda že se používali na psí zápasi ale nebyli pro to vyšlechtěni narozdíl od pittbula.bulík byl vyšlechtěn na lov krys v 18 století.Lidé hází do jednoho pytle Pittbula,bulíka,stafordshire bullterier a Americký staforshire terrier...... mám gaučáka a bohužel už po dvou operacích......... :-(

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 281
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.