Avatar uživatele
Katka6

Jaký máte názor na Agility ???

Sport při kterým musí být pán a jeho pes v dobré sportovní fizičce … ale zároveň nádherný sport který jak si myslím já nadchne každého :D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? BENYTA před 4897 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

NÁZOR

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
BENYTA

Ráda na agility koukám,to nadšení z těch pejsků sálá…i moji psi by to mohli dokázat,jen kdyby panička byla co k čemu…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kapka

Trošku jsem se věnovala agility v době, kdy v ČR začínala. Pro zajímavost, startovala jsem /s německým ovčákem/ na úplně prvních závodech, co u nás byly, v Říčanech u Prahy. Pejsci a pánečci spíše improvizovali, zkušeností s výcvikem tohoto druhu bylo velmi málo. Na trati chyběl slalom, to by nikdo nesvedl. Ze čtyřiceti startujících psů v naší kategorii, přešli parkur bez diskvalifikace pouze tři. 🙂 A z nich pouze jeden i v nějakém rozumném tempu a s nadšením. Většina psů koukala na překážky jako telátka na nová vrata. Soutěžilo spousta různých plemen, např. český horský pes.
Můj pes /nebyl vlastně úplně můj, ale kamarádky, ale dlouhodobě jsem s ním cvičila/ byl jeden z mála, který skákal opravdu s nadšením, bohužel přeskočil jednu překážku v opačném směru a také jsme byli diskvalifikováni. Ale jak říkám, byla to tenkrát spíš taková sranda akce.
Tak to bylo moje malé okénko do historie.
Můj názor na agility dnes je, že je to určitě velká zábava pro pány a pejsky, kteří pro to mají vlohy a baví je to. A pokud to dělají jen pro tu radost.
Vrcholová agility už je bohužel na příliš vysoké úrovni, na psy jsou kladeny velké nároky a je to už na úkor jejich zdraví. Tento názor vyslovila jedna moje známá veterinářka, která se agility kdysi věnovala na reprezentační úrovni.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Mé psy to moc bavilo. A je to dobré pro oba (psa i pána), protože pes pak skvěle poslouchá a omezuje to potencionální potíže na minimum 🙂.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aniis8

je to hezký sport ale taky velká dřina.. myslím, že většinu psů to baví))

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek