Kelt

Jaký máte názor na abdikaci Juana Carlose ve Španělsku?.

Juan Carlos abdikuje, na jeho místo přijde jeho syn, ale Španělům se to nelíbí, chtěli by republiku a ne království, či konstituční monarchii. Přitom král je pouze reprezentant státu. Určitě nejsou Španělé nějací poddaní jak byli za feudalismu. Připadá mi to divné, protože nevidím rozdíl mezi zřízením ve Španělsku a Francii. Jak se na to díváte Vy?
Děkuji.

Odpovědi
Drap

Dívám se na top tak, že Carlos skončil.

Pepa25

Samotná abdikace: věku neporučíš, abdikoval i papež, takže to není překvapivé.
Změna na republiku: top záleží na Španělech. Asi jsou v jiné situaci, než třeba UK, protože republiku měli, ale nemají úplně nejlepší vzpomínky na tu dobu.