mosoj

Jaký máte názor dnes ?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vadi-nebo-nevadi
Doplňuji:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-delate-ze-nic-nevite

Odpovědi
kropitko

Vlastně ten samý, jen už nemusím přemýšlet nad tím, co mám nebo nemám nahlásit, tak aby to bylo spravedlivé. Jestli něco jednou za čas smažu, tak jen to, co jsem napsala já sama,,,no a jen proto, že se mi již několikrát stalo, že jsem zde neuváženě napsala nějakou info ze svého soukromý a našli se takoví dobráci, kteří toho neváhali využít proti mně.

Občas je mi tady z toho na blití,,

led

stále platí môj názor:
Tu ide HLAVNE O ZODPOVEDANIE OTÁZOK ALEBO RADY A NIE O NEJAKé PALCE, ČI VÝHODY

Losos

Jak jsme psal již kdysi, tento nešvar jsem viděl snad poprvé až zde, na Odpovědích. Existuje nespočer diskuzních fór, odborných stránek, kde jsou uživatelé hodnoceni, kde jim jakoby nabíhá určitý uživatelský status (hvězdy, pozice, úroveň, atd..) na základě množství příspěvků a jejich kvality, ovšem zasahování do cizích příspěvků, jejich editace, přesouvání, případně dokonce mazání (!!), to opravdu snad nikde není v ničích jiných rukou, než administrátorů. Jak kdysi ve Vaší otázce odpověděl Dudu, tak to snad opravdu mělo být pouze ku prospěchu a byl tam jakýsi předpoklad a chápu prvotní úmysl, ale ten se minul účinkem a nedá se praktikovat. Přijde mi to spíš jako hození starostí administrátorů na uživatele. Pokud tak chtějí udělat, mají oslovit konkrétního uživatele, nabídnout mu tuto pozici a pak veřejně do novinek ohlásit že uživatelé XXX byly přibráni do redaktorského týmu, příp. korekce příspěvků a v jejich pravomoci je nyní to a to. To už je něco jiného. Pak už je jasné, že uživatel není jen uživatel, ale zároveň i člen admin týmu, který má jisté pravomoce a musí hlídat dodržování pravidel. Ovšem ne, aby tato pravomoc byla v rukou každého, kdo zde ať už z jakéhokoliv důvodu (a že těch možností je spousta) dosáhne stříbrné či zlaté.

Na takovémto serveru musí vládnout rovnost ve všech směrech, jinak nemá budoucnost. Jistí lidé tímto serverem žijí, jsou ochotni tady strávit krom spánku celý den, takže je jasné, že body jim naskakují jak to jen jde, ovšem to z nich nedělá kvalitního člověka, který dokáže unést moc administrátora ( nenarážím na nikoho konkrétního, ani nechci nikoho urazit, ale je to tak ). Uživatel je zde pouze od toho, aby odpovídal ostatním, resp. sám se tázal na věci, které jsou mu neznámé. Pokud má někdo jiné pravomoce, než člověk druhý, nemá pro mě tento server smysl a působení zde jsem omezil na absolutní minimum, je zde totiž v poslední době spousta věcí (resp. i příspěvků), které nedokážu překousnout a server se stal něčím, čeho nechci být součástí, ikdyž je mi to líto.

Jen doplňuji, že tímto co jsem napsal, nechci znevážit či jakkoli hanit zásluhy vás zlatých, jste pro mě samozřejmě pilíře Odpovědí a ať už se s vámi člověk shodne nebo ne, beru Vás. Ale platí co jsem psal. Beru Vás jako pilíře kvalitních otázek a odpovědí, ovšem nelíbí se mi, že ten, kdo zde nesedí 20 hodin denně a nechrlí ze sebe 20 vědomostních otázek, by měl být nějak znevýhodněn oproti jinému.

led

RE: Proč se nestará o sebe,ten kdo přesouvá otázky -tam kam nepatří?

Je to jednoduché,
podrazácky pretekár odstraňuje súperov k 1.miestu.
V zábave sa síce boduje, ale body sa nepripočítavajú. Presunutý pretekár preteká nehybne…

annas

Rozmýšlela jsem se, zda se má vyjádřit po těch všech urážkách, osočováních, zesměšňováních atd.

Reaguji na situaci, která nastala na Odpovědích v poslední době. Nezveřejňuji tak jako jiní, že mně někdo otázky přesouvá (i když jsou odborné, ale nakonec někde skončí), maže je stejně jako mé odpovědi, přebírá stylizaci mých otázek, některé vkládá znova atd.
Včera jsem byla neprávem nařčena ze smazání odpovědi u své otázky. Sice uživatel se jakžtakž omluvil, i když formulace …
Nebudu se obhajovat, že otázky nemažu ani nepřesouvám, protože je to zbytečné. Kdo chce pochopí, pro toho, kdo nechce, jsou má slova zbytečná.

kropitko

Samozřejmě mě mrzí, když mi někdo něco smaže. Dokonce mě mrzí i když mi to smaže administrátor a stejné či podobné otázky(odpovědi) ostatních uživatelů ponechá. Ptala jsem se proč to tak je a bylo mi řečeno, že proto, že to někdo nahlásí,,,,Takže vlastně dělám chybu, když já to nehlásím,,,
Proto se snažím svoje působení zde omezit. Přiznám se, že mi to nejde, tak jak bych chtěla. Přeci jenom jsem tu za ten rok poznala spoustu dobrých lidí, ráda si přečtu jejich příspěvky, vážím si jich a obdivuji je,,,proto se na ně musím občas kouknout.
Když pak padnu na otázky(narážky) podobné těm, které tu padly včera, tak je mi to líto a chtěla bych jim pomoci. No a pak to dopadne tak, že se stanu terčem,,,no a z toho všeho je mi pak moc smutno.

Led,,,Co se týče bodování, tak si myslím, že o body jde,,já jsem ráda, když mi někdo bod dá, beru to tak, že je moje odpověď dobrá, zajímavá, že dotyčnému pomůže. Ze všeho nejvíc mně potěší, když mi pak tazatel na e-mail děkuje případně žádá o dovysvětlení,,,
Mně tu také pomohlo dost uživatelů a doopravdy v situacích, kdy jsem si nevěděla rady, neměla na právníka, nechtělo se mi platit nehorázné sumy za programy, které mám pro své potěšení, pomohly radou, či jen pochopením. Ti jsou u mně zlatí,,,
Odpovědi jsem brala jako útočiště, jako místo plné pohody,,ale to už je minulost,,:-(

led

Kropítko
súhlasím s bodovaním, pokiaľ ide o ocenenie ale nie ako súťažné naháňanie. Tiež ma zopárkrát potešilo písomné poďakovanie.
Ale stále trvám na tom, že tu ide o radu, pomoc.
Zverená právomoc (zlato a striebro) je veľmi nebezpečná a hlavne nesmie sa používať ako zbraň.
K „zlým“ otázkam,
aj tam som zopárkrát odpovedala a bolo mi ľúto ich zmazania, pretože odpovede niektorých boli zaujímavé a odzrkadlovali aj mienku a slušnosť „národa“, ktorá sa oficiálnymi „anketami“ nedá zistiť.