peterd108

Jaký mám vybrat wifi extender (opakovač signálu)?

Mám wifi router v obývacím pokoji a potřeboval bych signál zesílit v okolních místnostech. Na webu jsem našel dva, které se mi líbí. Jaký z nich vybrat? (PS: Bydlím ve starém domě se silnými zdmi, internet mám pomalejší)
http://access-pointy.heureka­.cz/tp-link-tl-wa854re/speci­fikace/#secti­on
http://access-pointy.heureka­.cz/tp-link-tl-wa750re/

Odpovědi
gecco

Takovýto „extender“ považuju za naprostou blbost…
😉

  1. interní antény (oproti externím nemožnost si s pokrytím jakkoli ´hrát´, horší citlivost)
  2. cena

Přečti si něco o wifi a zjistíš, že tohle jsou jen ´marketingové taháky´ na peníze neznalých nakupujících…
___
Proč?

  1. za cenu libovolného z nich si koupíš dna slušné plnohodnotné wifi routery – které taky umí režim Repeater
  2. použitím 3 (nebo kdoví kolika ještě) se ti začnou ´mlátit´ používané kanály (možná i se sousedy)
  3. každy repeater zpomaluje komunikační rychlost na polovinu (kecy o tom, že „jsou ideální ke streamování…“ vnímej jako každou jinou reklamu – jsou to kecy)

___
Řešení pro tebe?

  1. pořiď si lepší router, pokud by to nepomohlo
  2. změň jeho umístění, pokud by to nepomohlo

III.a. kup si namísto jednoho „extenderu“ dva routery, nakonfiguruj je do modu Repeater, ale každopádně počítej s tím, že zpomalíš celkovou komunikaci wifi (data se přenášejí 2× – jednak mezi routerem a AP a druhak mezi AP a klienty).
III.b. kup si namísto jednoho „extenderu“ dva routery, s původním je propoj UTP (kabelem) a na každém vytvoř nezávislou WLAN (wifi síť )
___
😉