WaveCZ

Jaký mají účel výběžky na konci jazyka?

Dobrý den,
U konce jazyka jsou takové výběžky, k čemu slouží?
Doplňuji:
Zkuste si šáhnout na konec jazyka (i s davicim reflexem to jde), meli by jste to tam mít taky

Odpovědi
mosoj

Jsou to chuťové pohárky, ale že by jenom na nějakém konci jazyka ?
Člověk jich má kolem 10 000 !
Pohárky jsou umístěny na takových jako bradavičkách.

gecco

Aha – „koncem jazyka“ se obvykle označuje přesně opačný konec, než máš na mysli – tomu se říká kořen jazyka…
😉
Jde o vallate papillae – http://www.mo­jestarosti.cz/po­radna/images/mcon­sult/images/12855172­12_tong3.jpg – jsou to chuťové pohárky.

lexx

u hada třeba je to snímač teploty případné oběti, myši, křečka a tak

arygnoc

na „konci“ (vlastne koreni) jazyka NIE SÚ žiadne výrastky.
máte asi na mysli „palatien tonsil“ – podnebné mandle. ich poslaním je ochrana organizmu proti infekcii.

;-Q