Radi

Jaký má význam slovo delikátně a urputná?

Nejlepší odpověď
annas

Urputný – úporný, tuhý – urputný boj.
Delikátní – 1. jemný, vybraný -např. jídlo, chování.
2. ožehavý, choulostivý – záležitost, situace.

Další odpovědi
Bumbes

delikátně -
1 – jemně, citlivě, ohleduplně, subtilně, křehce, něžně, ostýchavě, opatrně, elegantně, vkusně, taktně,..
2 – choulostivě, ožehavě, vybíravě, zhýčkaně, prekérně, záludně,..
3 – lahodně, lahůdkově, chutně, pochoutkově, vybraně,..

urputná – tvrdohlavá, vzdorná, nepoddajná, houževnatá, tvrdošíjná, úporná, zatvrzelá, prudká, zavilá, divoká, nelítostná, zarytá,..

anonym

řekla bych že delikátně je precizně,dokonale,a urputná je neunavná,neůstupná

Marvan

delikátně : jemně
urputná : těžko odvratitelná