TEREZA.B

Jaký má význam fotit krajinu makroobjektivem?

Nejlepší odpověď
beer

Záleží na oblektivu:
„Makroobjektivy
Objektivy speciálně konstruované pro makrofotografii s maximálním zvětšením zpravidla 1:1. Vyznačují se ostrou kresbou i při velkých clonách, vysokou světelností a optimalizací ostření na krátké vzdálenosti. Ohniska se nejčastěji pohybují v rozmezí 90–150 mm (méně často 50–200 mm). Tyto objektivy se dají použít i na jiné účely než jen makro (portrét, krajinný detail, apod.) protože dokáží ostřit v celém rozsahu až na nekonečno – na rozdíl od focení s jiným makropříslušen­stvím.“
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ma­krofotografie

Další odpovědi
mosoj

Když jiný nemáš tajk vyfoť i krajinu. Nic s tím nezkazíš. Objektiv ( pokud se ale jedná opravdu o objektiv a ne makrorežim na kompaktu !!!!) je ale konstruován tak, aby ty jeho nejlepší vlastnosti vynikly zejména při magrofotografii, to jest focení na krátké vzdálenosti . Objektiv je také schopen na tyto vzdálenosti zaostřit. Makroobjektiv musí mít také velké zvětšení ve srovnání s normálním ,třeba portrétovým objektivem !!!!

mojitek

S tím objektivem fotíte předměty od cca 1 cm do 5 cm.Takže krajinu ne.

terry

Myslím, že to není o focení krajiny, ale o jednotlivých třeba květech.

anonym

asi ako parným bucharom rozbíjať orechy.
Dá sa to, len výsledok je nie moc podarený.

Teda význam maximálne dokumentačný (bol som tu).