Michal Kole

Jaký má smysl, když zaměstnavatel zaměstnance šikanuje, když vystresovaný zaměstnanec bude dělat chyby

a frustraci si vylije na zákazníkovi, čímž dá zaměstnavateli důvod jej propustit a bez práce bude se zaměstnanec mstít a bude tak víc "nebezpečný zaměstnavateli i kolegům, že si v minimálním případě pustí pusu naplno a vykecá všechny neduhy co se ve firmě dějí ?

Někdy to není ani plánovitě, ale často v důsledku nějaké stresové reakce.

http://www.blis­ty.cz/art/70493­.html

Odpovědi
www

Pokud bude zaměstnanec plnit svoje povinnosti řádně, nemá zaměstnavatel důvod k šikaně, protože zaměstnanec mu přináší zisk.
To, co pouze teoreticky rozvíjíš dál, je pouze jejich věcí a valný smysl to nemá. Máš totiž na mysli asi hloupého zaměstnavatele i zaměstnance.
Názor

HugoCharles

Každý zaměstnanec je ve své podstatě líný a snaží se práci co nejvíce a co nejrychleji odbýt, pokud mu nejde o jeho vlastní peníze. Takoví jsou prostě lidi. A majitel/ředi­tell/ten komu ty prachy patří, to prostě nerad vidí. Takže místo toho, aby si zaměstnanec řekl, že je líné hovado, radši řekne, že je šikanován, protože se po něm chce, aby odváděl práci poctivě.

Nuk nuk

ŠIkanu na pracovišti ze strany zaměstnavatele bych osobně vnímala, jako zásadní důvod k podání výpovědi. Ovšem záleží, co si také člověk představuje pod pojmem „šikana“.