mike beneš

Jaký má smysl čistit si zuby před snídaní a ne po?

Nechapu lidi co si čistí zuby ještě pred snídaní. Vždyť to nemá žádný smysl :/

Nejlepší odpověď
marci1

Odpověď ( kdy si lépe ráno čistit zuby-před nebo po snídani ) MUDr. Václava Kopeckého, vedoucího lékaře pražského stomatologického centra Čisté zuby – cituji :
"V podstatě to není důležité – důležité je si zuby dobře vyčistit. Podstatné je, že po některých potravinách je nutné s čištěním zubů vyčkat, protože narušují povrch skloviny, a trvá zhruba hodinu, než dojde ke zpětné remineralizaci. Pokud se zuby čistí dříve, porušuje se tím jejich povrch, a vede to ke vzniku citlivosti zubů. Jednoduchý poklus si udělejte s jakoukoliv Kolou – po vyčištění si zuby olízněte, a jazykem zjistíte, jak jsou hladké. Po vypití skleničky slazeného nápoje udělejte totéž, a zjistíte, že povrch zubů je jakoby matný, chlupatý. Po nějaké době se ale povrch spontánně opět vyhladí účinkem minerálů a fluoridů obsažených ve slinách. Proto by se po sladkých nápojích, a stejně tak po jídlech s obsahem kyselin, zuby čistit neměla – a sem patří nejen ovocné šťávy a čokoláda, ale třeba i jogurty a řada mléčných výrobků. A zubům škodí jen špína, která je na zubech déle, a má čas se bakteriologicky osídlit a zorganizovat – čerstvé potraviny na to nemají vliv – zuby, pokud jsou čisté se tedy nezašpiní. Stejně tak nemá smysl pochutnat si na něčem dobrém – a okamžitě to běžet chuťově přerazit zubní pastou. Z těchto důvodů jednoznačně doporučujeme spíše čištěné před jídlem, ale při zachovávání pravidel správné péče to rozhodující vliv nemá. " 🙂

http://ona.id­nes.cz/zubni-poradna-mudr-kopeckeho-di5-/poradna.aspx?p=ko­pecky&t=129&str­ana=2

Další odpovědi
RyuzakiKate

No u některých asi hraje roli ta nepříjemná pachuť v puse po ránu, která jim brání v tom cokoliv pozřít – můj i partnerův případ.

Drap

A na co chceš odpovědět ? Musíš e zeptat těch konkrétních lidí. Je to každého věc. Já si také čistím po snídani.

lexx

má to smysl asi jako očistit si prdélku před kakáním tedy žádný, sorry za to přirovnání