JAKÝ MÁ MATKA NÁROK

CO DĚLAT ,KDYŽ MATKA OPUSTI TŘÍMĚSIČNÍ DÍTĚ A JAKÉ MÁ NA DÍTĚ PRÁVO? DÍTĚ ZUSTALO U PRARODIČU

Odpovědi
standa

1. Za určitých okolností (které mohou být předmětem soudního řízení) může být ´matka´ obviněna a odsouzena za několik trestných činů:
§ 212 Opuštění dítěte (trestní zákoník)
§ 213 Zanedbání povinné výživy (trestní zákoník)
§ 31/1 Rodičovská zodpovědnost (zákon o rodině)
atd.

2. Do doby než soud rozhodne jinak, má i tato ´matka´ na dítě nesporné právo

3. Nevím v jakém právním postavení vůči dítěti je pisatel otázky…,ale doporučuji oznámení této skutečnosti na ´sociálku´

Michal

O nároku rozhodne soud. Do té doby pravděpodobně se mohou o dítě starat prarodiče.Lepší je to takhle,než nějaký ústav,ale to je můj soukromý názor.V neposlední řadě tu bude hrát důležitou roli otec dítěte.Nezapo­mínejte,prosím ,na práva dítěte!

iwetax

Já v tom nevidím problém , proč by si neodskočila či nejela třeba k lékaři nebo na vílet , když zajistí hlídání? Já to dělám také.