Elisabetth

Jaký má Hamburg význam pro nás, pro Českou republiku??? Předem děkuji, za odpověď!

Nejlepší odpověď
annas

Česká republika má pronajatu část přístavu v Hamburku od Německa do roku 2028.
Přístav je brána do světa,spojení s ostatními zeměmi po moři,snazší dovoz i vývoz zboží,i když moře nemáme.
Vodní doprava po řece Labi do Hamburku…

Další odpovědi
Děda Louda

Končí tam Labe, pocházejí odtamtud hamburgery a funguje tam vyhlášená ulička lásky.

dědapetr

Hamburk (německy Hamburg, dolnoněmecky: Hamborg [ˈhaˑmbɔːχ]) je druhé největší město Německa, jeho největší přístav a jedna z městských spolkových zemí Německa. Má 1,74 mil. obyvatel a rozkládá se na rozloze 755,16 km². Současné hranice získal Hamburk 1. dubna 1937 na základě zákona „o Velkém Hamburku a dalších územních úpravách“. Tehdy k němu byly připojeny některé sousední obce a města (například Altona), naopak ztratil svoje exklávy Geesthacht, Großhansdorf a Ritzebüttel s městem Cuxhavenem.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ham­burk

Myšák V.

Řekl bych že je to klíčová tepna dopravy po mořích z celého světa.A asi nejbližží přístav takového měřítka od nás.Cena za dopravu z Hamburku vyjde pak po silnici nejrychleji a nejlevněji.Párkrát jsem tam zajel a můžu říct že je to opravdu stát ve státě…)))

turistika.cz

Snad jen doplnění, sídlí zde Honorární konzulát České republiky v Německu.

Zdroj: www.turistika­.cz/nemecko