LeVovič

Jaký literární žánr?

Můžete mi prosím poradit nějaký literární žánr, který bych měl použít při sepisování nového příběhu? :) Blíží se týden drabble a mě napadá pouze román, ale chtěl bych něco jiného, něco, co mi zadá někdo jiný, můžete mi prosím poradit? :)

Předem děkuji :)
Doplňuji:
doplňuji, že příběh budu teprve vymýšlet až podle toho, jaký se rozhodnu udělat žánr :) a napadá mě jen jediný román a tím je červená knihovna ;) jinak vím, že je velká řada románů i dalších žánrů :)

Nejlepší odpověď
annas

Literární žánr epický je (kromě jiného) román, novela, povídka, pohádka, pověst. O dramatickém žánru zřejmě nepřemýšlíte.

Domnívám se, že máte příběh v hlavě a podle toho napíšete román (nebo povídku, případně novelu).

Román může být např.. historický , psychologický, utopický, autobiografický, budovatelský, dobrodružný, erotický,,natu­ralistický, satirický, existenciální, postmoderní…

Povídku můžete psát ze současného života, historickou, vědecko-fantastickou, autobiografickou, dobrodružnou, detektivní, grotesku…

Určitě víte, že rozdíl mezi jednotlivými útvary je především v rozsahu, román je ze všech útvarů nejdelší, povídka a novela patří do střední epiky, takže něco uprpstřed.

Dále je důležitá dějová linie a postavy:

román má převážně víc dějových linií a velké množství postav,
novela a povídka mají dějovou linii jednu, počet postav je malý, přičemž vyústění povídky není tak konfliktní jako novely.
V novele a v povídce se hrdina nevyvíjí.

Další odpovědi
atena11

Fantasy

Sh5020

drama :))

Emefej

Pohádka.