Pokročilý

Jaký literární žánr?

Můžete mi prosím poradit nějaký literární žánr, který bych měl použít při sepisování nového příběhu? :) Blíží se týden drabble a mě napadá pouze román, ale chtěl bych něco jiného, něco, co mi zadá někdo jiný, můžete mi prosím poradit? :)

Předem děkuji :)
Doplňuji:
doplňuji, že příběh budu teprve vymýšlet až podle toho, jaký se rozhodnu udělat žánr :) a napadá mě jen jediný román a tím je červená knihovna ;) jinak vím, že je velká řada románů i dalších žánrů :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Literární žánr epický je (kromě jiného) román, novela, povídka, pohádka, pověst. O dramatickém žánru zřejmě nepřemýšlíte.

Domnívám se, že máte příběh v hlavě a podle toho napíšete román (nebo povídku, případně novelu).

Román může být např.. historický , psychologický, utopický, autobiografický, budovatelský, dobrodružný, erotický,,naturalistický, satirický, existenciální, postmoderní…

Povídku můžete psát ze současného života, historickou, vědecko-fantastickou, autobiografickou, dobrodružnou, detektivní, grotesku...

Určitě víte, že rozdíl mezi jednotlivými útvary je především v rozsahu, román je ze všech útvarů nejdelší, povídka a novela patří do střední epiky, takže něco uprpstřed.

Dále je důležitá dějová linie a postavy:

román má převážně víc dějových linií a velké množství postav,
novela a povídka mají dějovou linii jednu, počet postav je malý, přičemž vyústění povídky není tak konfliktní jako novely.
V novele a v povídce se hrdina nevyvíjí.

Další odpovědi:

Pokročilý

Fantasy

drama :))

Stříbrný

Pohádka.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3362
Zlatý Drap 1799
Zlatý led 1454
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.