Kepler

Jaký lék nebo domácí přípravek se vám nejlépe osvědčily proti suchému dráždivému kašli?

Já jsem zatím zkusil sirup Mugotussol, sice zabírá, ale ne moc dlouho. Zajímají mě vaše zkušenosti: účinnost a délka působení, cena, zda je volně prodejný, nebo na předpis.

Nejlepší odpověď
gecco

Med s cibulí, případně med se zazvorem…
Skoro ‚zadarmo‘ – a účinky s těmi ehm jsou nesrovnatelné…
😉

Další odpovědi
quentos

Syrová cibule a cibulová šťáva. Stojí pár šupů a dělá zázraky.

UltraFan

Co se týče léků, tak jsem vždy na kašel bral sirup Hedelix 🙂

Co se týče domácí léčby, mohu doporučit cibuli, česnek a pořádný zázvorový čaj 🙂

iceT

ACC long nebo Fluimucil, rozpustné tablety, pro mě vhodné, protože mě to donutí vypít trochu vody navíc k pitnému režimu. Kdysi, když jsem ještě chodívala na pivo, tak mě pomáhalo i to pivo, ne že by snad mělo léčivé účinky, ale zase o hodně víc tekutin navíc.
Zmíněné léky jsou volně prodejné, menší balení po 10 tabletách stojí kolem 100 peněz.

briketka10

Ze sirupů jedině Stodal :
http://www.sto­dal.cz/
potom jím osolenou syrovou cibuli :)

arachis

Majoránkový čaj s citronem a medem. Moc dobře chutná a majoránka stojí pár korun, snad 5Kč.

turbo085

Zázvorový čaj, echinaceový sirup ;)

briketka10

Kepler
Mám zázvorový čaj s medem a chilli koření,
ten med v něm na chuť není moc cítit, ale
to koření ano je výborný. Med jsem měla
dříve ráda dnes, protože už sladké vůbec
nejím, tak ho také nesnáším :((

Kepler

Děkuji všem za rady, pomohli jste mi. O medu jsem věděl, ale od děcka ho nesnáším, kdybych ho pozřel, asi bych vedl dlouhou debatu se záchodovou keramikou 🙂 Nejdřív bych rád zkusíl zázvorový čaj, ale nevím jak se dělá – je to mleté koření ne? Pak se pokusím být hrdinou z filmu Vůně cibule, ale nevím, jestli to dokážu. No a pak třeba i ten majoránkový čaj, uvidíme které anikašlatikum bude nejlepší.

arachis

Ten med v čajích je spíše proto, že udělá v krku hladký povlak a pak v něm tak neškrábe, než že by měl nějaký blahodárný vliv, zvláště, když se dá do horkého čaje a také pro lepší chuť, já ho dávám jen trošičku, ale v podstatě být nemusí, sám o sobě má sice antibakteriální účinky, ale že by působil jako antidusidlo, to zase ne. Klidně zkombinujte majoránkový čaj, do kterého nastrouháte čerstvý zázvor, podle množství-na jeden šálek tak max. půl lžičky. Sušený je tak do vaření a pečení.

briketka10

Ani pro jednoho z Vás už nemám paleček achjo :(