Avatar uživatele
Kepler

Jaký lék nebo domácí přípravek se vám nejlépe osvědčily proti suchému dráždivému kašli?

Já jsem zatím zkusil sirup Mugotussol, sice zabírá, ale ne moc dlouho. Zajímají mě vaše zkušenosti: účinnost a délka působení, cena, zda je volně prodejný, nebo na předpis.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, iceT, johana 56, briketka10 před 3002 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Med s cibulí, případně med se zazvorem…
Skoro ‚zadarmo‘ – a účinky s těmi ehm jsou nesrovnatelné…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

Syrová cibule a cibulová šťáva. Stojí pár šupů a dělá zázraky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
UltraFan

Co se týče léků, tak jsem vždy na kašel bral sirup Hedelix 🙂

Co se týče domácí léčby, mohu doporučit cibuli, česnek a pořádný zázvorový čaj 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

ACC long nebo Fluimucil, rozpustné tablety, pro mě vhodné, protože mě to donutí vypít trochu vody navíc k pitnému režimu. Kdysi, když jsem ještě chodívala na pivo, tak mě pomáhalo i to pivo, ne že by snad mělo léčivé účinky, ale zase o hodně víc tekutin navíc.
Zmíněné léky jsou volně prodejné, menší balení po 10 tabletách stojí kolem 100 peněz.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Ze sirupů jedině Stodal :
http://www.sto­dal.cz/
potom jím osolenou syrovou cibuli :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arachis

Majoránkový čaj s citronem a medem. Moc dobře chutná a majoránka stojí pár korun, snad 5Kč.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
turbo085

Zázvorový čaj, echinaceový sirup ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

Kepler
Mám zázvorový čaj s medem a chilli koření,
ten med v něm na chuť není moc cítit, ale
to koření ano je výborný. Med jsem měla
dříve ráda dnes, protože už sladké vůbec
nejím, tak ho také nesnáším :((

před 3002 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Děkuji všem za rady, pomohli jste mi. O medu jsem věděl, ale od děcka ho nesnáším, kdybych ho pozřel, asi bych vedl dlouhou debatu se záchodovou keramikou 🙂 Nejdřív bych rád zkusíl zázvorový čaj, ale nevím jak se dělá – je to mleté koření ne? Pak se pokusím být hrdinou z filmu Vůně cibule, ale nevím, jestli to dokážu. No a pak třeba i ten majoránkový čaj, uvidíme které anikašlatikum bude nejlepší.

před 3002 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arachis

Ten med v čajích je spíše proto, že udělá v krku hladký povlak a pak v něm tak neškrábe, než že by měl nějaký blahodárný vliv, zvláště, když se dá do horkého čaje a také pro lepší chuť, já ho dávám jen trošičku, ale v podstatě být nemusí, sám o sobě má sice antibakteriální účinky, ale že by působil jako antidusidlo, to zase ne. Klidně zkombinujte majoránkový čaj, do kterého nastrouháte čerstvý zázvor, podle množství-na jeden šálek tak max. půl lžičky. Sušený je tak do vaření a pečení.

před 3002 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

Ani pro jednoho z Vás už nemám paleček achjo :(

před 3002 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek