Pokročilý

Jaký krém používáte na chodidla?

Ať dělám co dělám, mám neustále popraskané vnější hrany chodidla. Poraďte co s tím.
Doplňuji:
Máčím v Rochově soli, brousím a mažu, ale efekt žádný :-(

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Kerasal - zakoupeno v lékárně.
Doplňuji:
Máčení a broušení považuji za samozřejmost. Problém může být i ve výběru ponožek, nebo bot, ale pokud nic nepomáhá, navštiv kožního lékaře. Určitě nejsi s podobnými problémy sám a možná nám sem pak dáš nové nápady, abychom tam nemuseli chodit každý zvlášť. :-)

Další odpovědi:

Foot Works - hydratační a zjemňující krém na chodidla od Avonu, ale stačí i náš český Ozalin. Kdysi byl na nohy krém a zásyp pod názvem Pedik. Ty byly nejlepší.
Doplňuji:
Na Váš problém to chce v první řadě kůži změkčit a obrousit. Takže si připravte horkou slanou lázeň (Rochova sůl, ale stačí i kuchyňská), nohy důkladně odmočte a stejně důkladně oškrabejte a obruste. Po osušení naneste tlustou vrstvu krému, překryjte plátýnkem nebo gázovinou a natáhněte ponožky. Nejlépe je nechat krém působit přes noc. Ráno nohy omyjte teplou vodou a chodidla důkladně promasírujte krémem. Proceduru opakujte, pokud to bude třeba. I při zvlášť hlubokých prasklinách byste do tří dnů měla mít nohy v pořádku. Mám odzkoušeno a vážně to funguje skvěle.

Zlatý

Kerasal je dobrý,jak píše Sůva,ale pokud máte na patách ztvrdlou kůži,chce to nejdřív odstranit - nejlépe na pedikúře!
ad ocko - do hlubších prasklin bych se nepouštěla!Chce to dávku zručnosti a takové amatérské zásahy nemusí vždy skončit podle očekávání!Můžete se poranit,zanést si do rány infekci apod.Někdy je lepší svěřit se odborníkům!

Zlatý

Dobrá pedikúra - u šikovné odbornice, to je podle mne řešení.
A doma mazat měsíčkovou mastí a neustále nosit ponožky.

Zlatý

je třeba při každém mytí kostkou obrousit lehce chodidla, paty ...aby se ztvrdlá kůže neměla šanci dělat. A pěkně promazat, je tolik kremů na nohy , jen si každý musí najít ten svůj - já používám Footrest od Mastich spa

Zlatý

používám od Oriflame Foot cream "Feet Up" warming cinnamon, ale předtím chodidla trochu namočím a jemně obrousím pemzou..

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1608
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.