Avatar uživatele
Pecudka

Jaký krém používáte na chodidla?

Ať dělám co dělám, mám neustále popraskané vnější hrany chodidla. Poraďte co s tím.
Doplňuji:
Máčím v Rochově soli, brousím a mažu, ale efekt žádný ☹

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? hanny 2, anonym před 4400 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Sůwa

Kerasal – zakoupeno v lékárně.
Doplňuji:
Máčení a broušení považuji za samozřejmost. Problém může být i ve výběru ponožek, nebo bot, ale pokud nic nepomáhá, navštiv kožního lékaře. Určitě nejsi s podobnými problémy sám a možná nám sem pak dáš nové nápady, abychom tam nemuseli chodit každý zvlášť. 🙂

Upravil/a: Sůwa

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Foot Works – hydratační a zjemňující krém na chodidla od Avonu, ale stačí i náš český Ozalin. Kdysi byl na nohy krém a zásyp pod názvem Pedik. Ty byly nejlepší.
Doplňuji:
Na Váš problém to chce v první řadě kůži změkčit a obrousit. Takže si připravte horkou slanou lázeň (Rochova sůl, ale stačí i kuchyňská), nohy důkladně odmočte a stejně důkladně oškrabejte a obruste. Po osušení naneste tlustou vrstvu krému, překryjte plátýnkem nebo gázovinou a natáhněte ponožky. Nejlépe je nechat krém působit přes noc. Ráno nohy omyjte teplou vodou a chodidla důkladně promasírujte krémem. Proceduru opakujte, pokud to bude třeba. I při zvlášť hlubokých prasklinách byste do tří dnů měla mít nohy v pořádku. Mám odzkoušeno a vážně to funguje skvěle.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanny 2

Kerasal je dobrý,jak píše Sůva,ale pokud máte na patách ztvrdlou kůži,chce to nejdřív odstranit – nejlépe na pedikúře!
ad ocko – do hlubších prasklin bych se nepouštěla!Chce to dávku zručnosti a takové amatérské zásahy nemusí vždy skončit podle očekávání!Můžete se poranit,zanést si do rány infekci apod.Někdy je lepší svěřit se odborníkům!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Dobrá pedikúra – u šikovné odbornice, to je podle mne řešení.
A doma mazat měsíčkovou mastí a neustále nosit ponožky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

je třeba při každém mytí kostkou obrousit lehce chodidla, paty …aby se ztvrdlá kůže neměla šanci dělat. A pěkně promazat, je tolik kremů na nohy , jen si každý musí najít ten svůj – já používám Footrest od Mastich spa

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

používám od Oriflame Foot cream „Feet Up“ warming cinnamon, ale předtím chodidla trochu namočím a jemně obrousím pemzou..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek