Zax

Jaký krční límec se vám osvědčil na namoženou nebo zablokovanou krční páteř?

V prodejně kolikrát ani neporadí velikost a použití znají jen z příručky. Přijde mi to jako velmi zanedbané téma – člověk jde od doktora s poukazem a v prodejně mu třeba dají něco co víc škodí než pamáhá… ale na to přijde až když pomůcku vyzkouší a zjistí, že je o x čísel větší a nebo chybí nějaká součástka. Na netu toho také moc není. Pište prosím, které modely Vám přišly dobré. Hlavně z hlediska pohodlí, podpory a pocitu z nošení, případně vzhledu (ale ten je asi skoro vždy hrozný). Klidně to pojměte jako recenzi :). Všem přeji at páteř nezlobí a nebo se potíže se rychle napraví.

Nejlepší odpověď
Pájo

Z vlastní zkušenosti Vám mohu doporučit límec Cellacare Cervical (anatomicky tvarovaný). Výrobce: LOHMANN & RAUSCHER GMBH. Má výšku 6, 8 nebo 10 cm. Dobře vypadá, je dobře tvarovaný a bezproblémově se nosí. Důležité je správně vybrat výšku límce. Mají-li si svaly krku řádně odpočinout od námahy a odlehčit případné namožení krčních svalů, musí být vybrán límec dostatečně vysoký (vyšší je v tomto případě lepší, než nižší), aby se vám o jeho horní polstrovanou hranu dobře opírala brada (=spodní čelist) a límec tak kvalitně přenášel váhu Vaší hlavy na ramena. Je třeba počítat i s tím, že se materiál trochu vymáčkne (přizpůsobí tvar), což výšku límce ještě o něco sníží.
http://www.le­karna.cz/limec-cellacare-cervical-anatomicky-tvarovany-8-cm-1ks/

S tou prodejnou Vám dám univerzální radu… nejste-li tam spokojená, běžte jinam. Na podporu (nikoli omluvu) kolegů a kolegyň z prodejen zdravotnických potřeb však ještě uvedu, že není divu, že si sami pomáhají návodem nebo příručkou. Trh se zdravotnickými pomuckami se v ČR neustále rozšiřuje (a mění) a není dost dobře možné, aby prodejce každý výrobek důkladně znal. Vše to je věc praxe, zkušeností a osobního zájmu (i Vaší „trpělivosti“). Jde v prvé řadě o Vaše zdraví.

Další odpovědi
led

Je na vás, či použijete normalizovaný krčný límec z lekárne alebo si necháte podľa jeho princípu vyrobiť límec ako módny doplnok, podľa svojho vkusu. Aj to sa dá.
Záleží od jeho tvaru, použitého materiálu a vonkajšieho vzhľadu v spojení s vhodným oblečením.
Normalizovaný tvar je preto tak hrozne vyzerajúci, pretože musí spĺňať niekoľko funkcií súčasne: univerzálna veľkosť, pevný, umývateľný a lacný…

led

Keď som potrebovala takýto krčný limec, riešili sme to práve riešením ušitia tvarovaného koženého límca – obojku spevneného tenkou pružnou konštrukciou kopírujúceho líniu krku a umožňujúceho pohyb, k tomu som si dala vhodné oblečenie s čiastočným krytím môjho „módneho doplnku“.
Záleží od vkusu a schopnosti preniesť sa nad svojimi problémami – nespustiť sa. Náklady neboli vyššie než o zdravotného normalizované­ho límca.