Janec

Jaký kov se používá při výrobě CMOS tranzistorů (kov-oxid-polovodič)?

Nejlepší odpověď
Dochy

Podle EN wiki: Nějaký čas se používal Hliník, ale kvůli jeho nevhodným vlastnostem (difunduje do polovodiče) se používá polysilicon, takže křemík.. Nevylučuji že pro některé procesy se bude pužívat něco jiného…

Další odpovědi
cochee

Doplním Dochyho, že polykrystalický křemík začíná mít při výrobní technologii 45 nm a méně nevýhodné vlastnosti, takže vývoj se opět vrací ke kovům, tentokrát už však ne hliník, k použití jsou kovy jako Ta, TaN, Nb a WN/RuO₂ spolu s vysoce dielektrickými materiály (high-k) v pozici „oxide.“

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Me­tal_gate