Rocker

Jaký koupit foťák, když potřebuju silný blesk, ale nechci zrcadlovku?

Fotím často v opuštěných budovách,v podzemí apod.,zrcadlovka je velká a bojím se o rozbití.

Nejlepší odpověď
gecco

Mnohé externí blesky nemusí být přímo nasazeny na sáňkách, ale umísťují se ´hodně´ z osy objektivu.
Jejich ovládání je pak řízeno buďto radiovým odpalovačem (což by ti asi nepomohlo) a nebo se externí blesk/y synchronizují pomocí (záblesku) blesku interního.
Takže se primárně koukni po blesku, jaký bys potřeboval – je možné, že nebudeš muset měnit foťák.
😉

Další odpovědi
mosoj

V podzemí foťák na stativ, čas B a prostor, který chci mít na snímku obkroužit rozsvícenou silnou baterkou. Výsledky o hodně lepší než s bleskem.

Roman71

Doporučuji foťák s možností připojení externího blesku. Potom je možné odpalovat blesk libovolné intenzity. A ještě mne napadla jedna věc, LED prstenec kolem objektivu.. Spotřeba je rozumná, světlo intenzivní (i rozptýlené) a lze ho v případě nouze (ve špatně osvětleném prostředí) používat i jako svítilnu.