pedol

Jaký konektor se strká do tiskárny HP1100? Centronics 36male nebo dtto, ale mini Centronics?

Je mi 70 let a houbec tomu rozumím.
P.S.
Jak píše Kelly, do PC kabel USB, druhý konec LPT female. Prodloužit kabelem LPT male druhý konec mini Centronics do tiskárny.
Spustit WIN7, instalovat tiskárnu přes Windows Update, uvařit si kafe a čekat.
Funguje

Odpovědi
kelley

Mosoj – to ale není mini Centronics, to je právě jen paralelní port. Takže bude potřeba jednak tahle redukce USB – LPT a za ní musí být ještě LPT – mini Centronics… Otázkou je, co máte za operační systém a jestli k němu ještě vůbec existuje ovladač na HP1100. Upřímně řečeno – kupte si radši novou tiskárnu 🙂

mosoj

Jedná se o paralelní port.
Buď zde: https://www.al­fa.cz/product­.php?eid=105145006­00000094G&Sear­ch=usb%20par&Se­archType=1
Nebo u někoho doma.
Také záleží co máš k dispozici na počítači. Podle toho vybírat druhý konec.
Mám doma paralelní port na obou stranách.
Správnou variantu lze objednat zde :http://www.eco­print.cz/hp-tiskarny-1/tiskarna-hp-laserjet-1100-repasovana-tiskarna-hp-s17233309

pedol

Upřesnění:
Tu tiskárnu chci připojit ke starému PC, který má klasický paaralelní port LPT 25pin. Tiskárna HP1100 má nějaký konektor 36pin a je menší (užší a kratší), jak ten v PC. Mám obavy, že ten konektor je nějaká špécie od HP.
Netřeba řešit USB.