pizlicka

Jaký komín bude nejlepší koupit?

včera jsem pracovala s kangem, myslela jsem, že jen trosku odeberu zeď a vyvlozkuju komín. Ono to spadlo celé, což rozhodlo moji polemiku, jestli vyvložkovat, nebo udělat komin celý znovu. Jaký komín je lepší koupit?ZDĚNÝ, NEBO NEREZOVÝ?? Jaké jsou výhody, nevýhody, děkujůů 🙂

Nejlepší odpověď
gecco

Jo jo, kango je ´sfiňa´…
😉
Osobně bych volil spíše komín zděný se šamotovou vyzdívkou (su staromilec), ale rozhodující je, kterou konstrukci ti dovolí stavba (např. zděný komín potřebuje kvalitní základ) a hlavně doporučení výrobce topidla…
😉
Teď, když se nemusíš na stavající komín ´ohlížet´, můžeš celou topnou soustavu řešit komplexně – doporučuju projektanta a od něj celkový projekt (žádné ´příštipkaření´)…
😉
___
Výhody:

  • zděný – cena, životnost, v interiéru má i funkci akumulace tepla, jednodušší údržba
  • ocelový (nerez) – rychlost stavby, nepotřebuje základy, snadno jej můžeš lomit

Další odpovědi
Lamalam

Který je lepší nevím, ale zděný je rozhodně hezčí. Jestli jsi tam původně měla zděný, zase bych to tam dala.

cukrar

  1. Co je nejlepší?
  2. standardně postavit nový, s cenou menší jak nerez.
  3. Třívrstvý komím na desítky let.

Jiří Sova

Mohl by mi někdo se zkušeností poradit, podle čeho se vybírá výkon krbové vložky?

Silvies

Podle prostoru, který by měla krbová vložka. Podle toho zda se jedná o teplovodní nebo teplovzdušnou krbovou vložku. Také podle toho, zda máte starší dům nebo například pasivní dům.

Jiří Sova

Je to nově postavený pasivní dům, který potřebujeme vytápět jen krbovou vložkou. Proto hledám dost výkonnou krbovou vložku, která by to zvládla.

Silvies

Dobré a výkonné krbové vložky vyrábí český výrobce krbových vložek, který má už ve výrobě tradici https://www.krby-bef.cz/ Největším plusem je, že používají vlastní materiál Carcon, který vložkám plně nahradí šamot. Je kvalitnější než šamot.

kristýnary

Každému se líbí a vyhovuje něco jiného. Žádný komín není špatný, když zvolíš dostatečně velký k tvým kamnům/kotli. My jsme si koupili komín, který je z tvárnic z https://www.poctivy-komin.cz/ . Má průměr 160 mm. Máme ho napojený na krbová kamna a krásně je utáhne.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

pizlicka

lamalam,no,to je pravda,na vzhled jsem zapomněla 🙂 chjo

gecco

Design (vzhled) neřeším – někomu se líbí mít v obýváku železnou rouru…
😉

pizlicka

já na ni něco uháčkuju 🙂

gecco

To ale raději použij kovovou nebo azbestovou nit…
😉

pizlicka

😁 Aůůůů,moje prsty,to mě blba nenapadlo 🙂