SanJay .

jaký jsou rozdíly mezi Příčinou, Záminkou a Motivem ?

Nejlepší odpověď
annas

příčina smrti, nemoci atd. – to, co něco způsobilo, co má za následek vznik něčeho. – rakovina, infarkt+ u nemoci – nachlazení, páteř.

záminka – vymyšlený, předstíraný apod. důvod, který zastírá pravou pravou příčinu něčeho: Např. předstíraná nemoc u dítěte, aby nemuselo jít do školy

motiv – pohnutka, která vede člověka něco vykonat,, podnět – motiv určitého činu – např. motiv vraždy, zisk je také motiv.
Motiv v litteratuře nebo v hudbě – nejmenší prvek nebo nejmenší útvar, který obsahuje určitou myšlenku.

Další odpovědi
anonym

Příčinou mých pomalých odpovědí je to, že ležím na boku a píšu jen jedním prstem, lehla jsem si pod záminkou spaní, ale nedá mi to, musím pořád někde hekrovat, i tady, tady je to asi pod záminkou získat tričko odpovedi.cz, který ještě nikdy, nikdo neviděl a ani neuvidí 🙂
nebo- příčinou vraždy bylo to, že zloděj byl nečekaně vyrušen majitelkou vily, která se vrátil dřív, pod záminkou získat ještě nějaké infiörmace z netu ohledně její dovolené, na ktrou měla odjet brzy ráno. Dá se tedy vyloučit, že by vražda měla sexuální motiv.
Doplňuji:
nevrátil, vrátila