bolak

Jaký jsou rekordy v obvodu kmene břízy?

Nejlepší odpověď
anonym

Stačí rekordní obvod v ČR?
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Po­povsk%C3%A1_b%C­5%99%C3%ADza

Další odpovědi
honza19hk

co já kácel největší břízu,tak měla 98cm v průměru tak si to přepočítej na obvod.

bříza není strom co by dorůstal velkých průměru,když je hodně velká ráda usychá.

mosoj

O něco více než je rekord v obvodu mužství.

bolak

Bohemica: to není střední rekord ale rozměr jedný břízy, nebo se pletu? :)

honza19hk: Já právě ráno potkal tři břízy vedle sebe, a měly obvod kmene.. ta největší tak odhadem okolo 5 metrů na první pohled, a stály normálně u silnice jakoby nic, žádná cedule: „tahleta bříza je bilion let stará“ nebo „největší obvod v republice, chráněná, nekrmit!“ u nich nebyla, přitom sem nikdy nic takovýho neviděl, ta nejtlustčí co sem do teď potkal měla tak 1/4ovej obvod.

bolak

Bohemica: místo střední sem chtěl napsat „český“ – chyba začátečníka, každopádně nechce se mi věřit že tohle je rekord, že jsem JÁ objevil tři rekordní břízy..vždyť jsem se šel jen vyčůrat :), teda já vim že blbě vidim, to je fakt, ale bříza se snad nedá splést… ta jedna měla průměr u kořene metr a půl určitě, a do vejšky byla taky šíleně vobrovská..

no nic, příští tejden tam skočím s krečovským metrem přeměřit to, abych nekecal

anonym

Ty čuráš na břízu? Mosoj a ty máte v těch objemech a obvodech nějaký velký oči!

anonym

🙂

bolak

hele, nechci kecat, ale do vejšky měla tak minimálně kilák

bolak

Tak jsem byl dneska zase okolo a tentokrát jsem to alespoň nožmo čeknul, a nakrokoval jsem 5 stop průměr kmene u země, přičemž moje stopa má 34 centimetrů (Axl piš si to), což tedy dělá obvod kmene přes 5343,14=533,8 cm (přibližně).

Je to možný, když ta popovská bříze z wiki má jen 2 metry něco, a hlavně má se to někam hlásit, takovýhle rekordy?