Avatar uživatele
bolak

Jaký jsou rekordy v obvodu kmene břízy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3945 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Stačí rekordní obvod v ČR?
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Po­povsk%C3%A1_b%C­5%99%C3%ADza

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
honza19hk

co já kácel největší břízu,tak měla 98cm v průměru tak si to přepočítej na obvod.

bříza není strom co by dorůstal velkých průměru,když je hodně velká ráda usychá.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

O něco více než je rekord v obvodu mužství.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Bohemica: to není střední rekord ale rozměr jedný břízy, nebo se pletu? :)

honza19hk: Já právě ráno potkal tři břízy vedle sebe, a měly obvod kmene.. ta největší tak odhadem okolo 5 metrů na první pohled, a stály normálně u silnice jakoby nic, žádná cedule: „tahleta bříza je bilion let stará“ nebo „největší obvod v republice, chráněná, nekrmit!“ u nich nebyla, přitom sem nikdy nic takovýho neviděl, ta nejtlustčí co sem do teď potkal měla tak 1/4ovej obvod.

před 3944 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Bohemica: místo střední sem chtěl napsat „český“ – chyba začátečníka, každopádně nechce se mi věřit že tohle je rekord, že jsem JÁ objevil tři rekordní břízy..vždyť jsem se šel jen vyčůrat :), teda já vim že blbě vidim, to je fakt, ale bříza se snad nedá splést… ta jedna měla průměr u kořene metr a půl určitě, a do vejšky byla taky šíleně vobrovská..

no nic, příští tejden tam skočím s krečovským metrem přeměřit to, abych nekecal

před 3944 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ty čuráš na břízu? Mosoj a ty máte v těch objemech a obvodech nějaký velký oči!

před 3944 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

🙂

před 3944 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

hele, nechci kecat, ale do vejšky měla tak minimálně kilák

před 3944 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Tak jsem byl dneska zase okolo a tentokrát jsem to alespoň nožmo čeknul, a nakrokoval jsem 5 stop průměr kmene u země, přičemž moje stopa má 34 centimetrů (Axl piš si to), což tedy dělá obvod kmene přes 5343,14=533,8 cm (přibližně).

Je to možný, když ta popovská bříze z wiki má jen 2 metry něco, a hlavně má se to někam hlásit, takovýhle rekordy?

před 3912 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek