Kwika13

Jaký jiný jazyk se učit ? ( kromě angličtiny a němčiny )

Popřípadě, jaký jazyk je k čemu dobrý, kde se uplatní, proč je výhodnější se ho učit atd. :)

Odpovědi
anonym

Platí staré pořekadlo: kolik řečí umíš – tolikrát jsi člověkem.
Každý jazyk má své výhody a své uplatnění, záleží na tom, co chceš v životě dělat, čím se živit a jak jsi na učení se řečí nadaná. Podle toho, co budeš chtít v životě dělat za profesi, kde budeš chtít žít, jak kvalitně budeš chtít cestovat, podle toho vol i jazyky, které se budeš chtít učit.

ratava

ruský jazyk a čínský jazyk-počítám s tím, že v brzké budoucnosti budou nepostradatelné…

Amie

Doporučuji španělštinu, ta je hodně rozšířená. Mezinárodní průmysl taky vyžaduje ruštinu pro obchod. Jinak záleží co chceš studovat a zda chceš do nějaké země jet.

Michal Kole

Vzhledem k expanzi asijské ekonomiky tak bych doporučil čínštinu, indinštinu, korejštinu.

Pokud by jsi chtěla pracovat v nějaké továrně v asii jako „lidský robot“ tak thajštinu, vietnamštinu, malajzištinu.