gulag

Jaky je zasadni rozdil mezi levicakem a pravicakem ?

Nemyslim ultra-levicaky a ultra-pravicaky…

Hadam, ze levicak je poctivy pracujici obcan a pravicak je tunelar, ktery se prizivuje na levicacich…

Nejlepší odpověď
klumprt

Jak to vidím já:
Pravičák tvrdí, že každý se má postarat o sebe sám. Kdo je schopný, zaslouží si být bohatší, než neschopný. Stát nemá do ničeho zasahovat víc než je nutné.

Levičák tvrdí, že je povinností státu pomáhat těm, kdo nejsou tak schopní (jsou hloupí, nemocní, slabí apod.) Bohatí se musí vzdát části svého bohatství a odevzdat ji na pomoc neschopným. Stát na to všecko dohlíží.

Další odpovědi
www

Hádat nemusíš.
Stačí se podívat na net, co znamená v politice slovo levice, pak pravice.
Levičák tedy souhlasí s myšlenkami levice, pravičák zase s myšlenkami pravice a to je ten hlavní rozdíl.

dudu

Největší část našich levičáků, tedy komunistů nostalgicky vzpomíná na bývalé pořádky a nastolení tvrdé diktatury proletariátu. Pak by se navrátila zlatá éra dělnické třídy užívající si výhod i na úkor ostatních skupin společnosti Je logické, že těmto soudruhům se notně stýská, ale moje vzpomínky na tuto „zlatou éru“ mají spíše tragický nádech a i dnes mě z nich mrazí v zádech.

Alesh

jen jestli to není přesně naopak

Quimby

Nesnažte se, on jen provokuje.

Mirdas

Pravičák s protistranou diskutuje.
Levičák protistranu zavře do gulagu.

Nazdar Bazar

U pravověrných žádný. Vzájemně se nesnášejí a jsou přesvědčeni o své jednoznačné pravdě.

led

Pravičák sedí v parlamente vpravo a ľavičák sedí vľavo. Obaja sa navzájom hádajú, ale keď ide o ich práva, ich ochranu a platy, držia spolu.

led

Kto je to slušný človek? Bežná chyba ľudí, tváriacich sa, že rozumejú politickému dianiu, je v tom, že si nepreštudujú názory všetkých, ale hlavne dominantných politických strán.
Ak chceš proti niekomu bojovať, musíš ho najprv poznať. Nestačí ho len odmietať. Pripomína mi to rezolúcie za minulého režimu proti „2000 slovám“ od ľudí, ktorí ich ani nečítali. Doba sa vracia?

gulag

Alesh > vychazim z nazoru, ktere prezentuji uzivatele na novinkach

anonym

Ty vycházíš z názorů prezentovaných komunisty???
Dobře ti tak…
😁

anonym

Na novinkách se mezi tou levičáckou lůzou slušný člověk nezdržuje 🙂