mandat

Jaký je z právního hlediska rozdíl mezi jednoduchou a dvojitou pnou čarou?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Jednoduchou čáru můžeš přejíždět nebo nákladem přesahovat při objíždění, odbočování na místo ležící mimo pozemní komunikaci nebo vjíždění na pozemní komunikaci z místa ležícího mimo pozemní komunikaci. Dvojitou čáru můžeš přejíždět nebo ji nákladem přesahovat pouze při objíždění.

Další odpovědi
mosoj

Z právního hlediska záleží jakého chytneš soudce.
Z hlediska dopravních předpisů rozdíl je . Dvojitá má větší důraz.
Doplňuji:
To je výklad silničních pravidel a ne právní výklad !

cukrar

Lamalam popsal dobře citaci vyhlášky, mosoj napsal správně právní názor, já se zeptám, co si mám představit pod Vašim dotazem, co přesně Vás zajímá.
Při porušení výše trestu?
Zkuste, prosím dotaz rozšířit.