taxio

Jaký je vzoreček pro obvod čtyřúhelníku?

Potřebuji vědět vzoreček pro obvod čtyřúhelníku, předem děkuji za odpověď
Doplňuji:
JO, DÍKY. Já v tom hledal logiku :D Tenhle vzorec znám, jenom jsem zapoměl že se u ničeho nemění

Nejlepší odpověď
Amie

a+b+c+d

Další odpovědi
Drap

To si snad děláš srandu?
O = a+b+c+d

Michal Kole

Drápe, Když se učíš na zkoušky několik hodin v kuse a několik týdnů soustavně tak máš tak „vygumovaný“ mozek ze stresu, že to neuděláš, že ani nevíš jak se jmenuješ.

honza19hk

vzoreček… sečteš čtyři strany.např čtverec 10×10: má 4 strany x 10 je 40…

zapoj mozek.