hrobar185

Jaký je vzorec pro výpočet průřezu přívodního kabelu AYKY ?

znám udaje: kabel AYKY 4 × 35 mm2 , délka kabelu 200 m , Měrný odpor Al vodiče, soušinitel soudobosti beta = 0,6 , cos(fí) 0,8 a úbytek napětí 14 V .
Doplňuji:
Já to zblbnul…chtěl jsem vzorec s kterým spočítám jestli mi daný přívodní kabel bude vyhovovat… mám tyto udaje a rozhodnout jestli tento kabel vyhovuje nebo nevyhovuje

Odpovědi
Mapel

Výpočet ti nepomůže. Určuje se to dle tabulek a způsobu položení. Z uvedených údajů nejde nic určit. Potřebuješ znát proudové zatížení a dle něho určíš potřebný kabel. Jdeš opačnou cestou. Tady se nechá určit přípustný jistič v elektroměrné skříni. Napiš a z práce ti pošlu přesné údaje.

tom004

Nechápu proč chceš počítat průřez, když ho znáš.

Michal Kole

Chybí ti tam odbíraný výkon

něco málo mám na svém webu o elektronice

http://elektronika-me-hobby.8u.cz/di­menzovani-prurezu-elektrickeho-vodice-a-urceni-typu-elektrickeho-kabelu.php