Eliiis

jaký je vzorec pro obvod obdélníku chceme-li znát stranu b?

Ahoj, potřebovala bych zjistit jak odvodíme ze vzorce pro obvod obdélníku což je O= 2.(a+b), stranu a nebo b. Pokud známe že O= 12,4cm a delka jedné strany je 3,7cm. Potřebuju vypočítat stanu a nebo b podle toho, kterou stranu si zvolíte, že měří 3,7cm. Předem děkuju Eliška. PS:potřebovala bych to co nejdřív!

Nejlepší odpověď
mosoj

Především potřebuješ se naučit řešit jednoduché rovnice. Zde není co vysvětlovat.
Všechno potřebné máš na papíře před sebou.

Další odpovědi
lukas.zmizik

a co treba logicky b=(o-2a)/2

nebude lepsi si to namalovat, popsat strany, zadivat se poradne a plesknout se po cele az prijdes na to, jak je to jednoduche?

Drap

dosadíš si do vzorce a spočítáš stranu b