Retko

Jaky je vyznam slova putana??

V teto vete – „Co mu davalo pravo rikat ji v duchu putana“

Diky

Nejlepší odpověď
annas

Slovo putana znamená děvka – základ puta je ze španělštiny.
Ale našla jsem další význam, který bude asi zřejmější. Je to démonka, která má vztah k hinduismu a hnutí Haré Krišna.
Je důležité uvést dílo a autora, protože uvedená věta umožňuje dosadit obě možnosti. Někdy je možno dosadit význam podle obsahu.
Doplňuji:
Jazykové slovníky

Další odpovědi
kenyrts

V Hinduistické mytologie, Putana (Sanskrt: Pūtanā, rozsvícený. „hniloba“) je Rakshasi (démonce), který je zabit dítě-bůh Krishna. Putana je také považován za podporu-matka, když se Krišna-li kojeni ho, i když to bylo s motivem zabíjení Krishna by otrávené mléko. Tím, že nabídne své mléko, Putana plnilo „nejvyšší akt mateřské oddanost“,[1] ve stínu svých zlých pohnutek. Mýtem je, řekl znovu a znovu v hindské bible a některých indických knih, které hrdinku různě jako zlé čarodějnice či démonce, který se vzdal sebe Krišnovi, i když si zprvu se zlými úmysly.