jaký je význam slova předvídatelnost?

vysvětlení pojmu předvídatelnost, co si obecně pod tímto pojmem lze představit, jaký je význam tohoto slova, kde se s ním setkáme, charakteristic­ké rysy

Odpovědi
Lencis

No tak tohle je otázka, která by vydala na diplomovou práci :D

No takže má krátká úvaha na toto téma:

Slovo předvídatelnost má podle mě velmi úzkou vazbu ke slovu bezpečnost. Když je něco nepředvídatelné znamená to, že je to nejisté, neočekavatelné, snad až tajemné…

Předvídatelný je tedy náš všední život. Jsou to naše jistoty, které (pokud nenastane něco nepředvídatelného) nás provází od rána do večera. Jsou to okamžiky, situace, jevy, které zkrátka lze předvídat, lze s nimi počítat, protože pravděpodobnost že ráno vstanu a půjdu do školy či do práce, že budu něco jíst, že potkám sousedku, která chodí ve stejnou dobu domů jako já, že když si nekoupím nic k večeři budu hladem, že bude pršet, když mám nad hlavou mrakomor a zvedá se vítr je prostě vysoká… tedy témeř jistá a tudíž předvídatelná. Naštěstí existují i ty druhé okamžiky, ty nepředvídatelné, ty které přicházejí a odcházejí a koření nám ten všední život.

Oficiální pojem neznám, ale já bych definovala předvídatelnost jako
" přirozený stav, který lze očekávat "