ditě

Jaký je význam slova podlá?

Nejlepší odpověď
annas

Vložil jste dotaz na význam slova „podlá“, změnil otázku tak, že nedávala smysl, proto jsem vrátila tu původní.

Podlý = příd. jm. = mravně nízký, ničemný, bezcharakterní: podlý lhář; podlé jednání;
Zastarale podlý = podřadný, nehodnotný, špatný.
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=podl%C3%BD&Hle­dej=Hledej

Ženský rod – podlá lhářka, podlá – zákeřná jako krysa, podlá zrada atd.

Další odpovědi
gecco

Hanebná, proradná, nečestná, nepoctivá, ´křivá´…
😉

střevo

to má význam že to může bejt jedině ženská

fcoop

Ta možnost „opravy“ se dítěti nějak vymkla z ručky.....nebo je to úmysl,který je mimo mé chápání? Jen tak dál,to tady bude maglajz.

annas

Teď se na to dívám a vidím, že způsobil zmatek,

gecco

A to to ještě, pravděpodobně, „dítě“ neudělalo schválně…
😉