štamgast

Jaký je význam slova platfusák?

Doplňuji:
Já spíš myslel že to znamená něco jako bezdomovec nebo snatusák…

Nejlepší odpověď
quentos

člověk s plochýma nohama ( z němčiny – platt = plochý, fuss = noha).

Další odpovědi
pl4toon

Ano jde o člověka s plochýma nohama. Ale zaslechl se to i v hanlivém kontextu na pochůzkové policisty a řadové vojáky (nižší hodnosti).

marci1

Odpověď „quentos“ je správná. Platfusák se používá jako nadávka. Jako, že je nemožný, hloupý, neschopný ( ty horší výrazy nechci používat ).