Jaký je význam slova milník

Nejlepší odpověď
annas

Milník je patník nebo sloup, který stojí u cesty, silnice, trati nebo splavného vodního toku a označuje vzdálenost v mílích. Milníky byly budovány již ve starověku.
Doplňuji:
Bumbesi, máte pravdu. Zapomněla jsem i na přenesený význam slova – užívá se pro označení přelomových událostí.

Další odpovědi
1popelka1

Milník je patník nebo sloup, který stojí u cesty, silnice, trati nebo splavného vodního toku a označuje vzdálenost (nebo staničení) v mílích.
Doplňuji:
Další význam-matematický:
uzel v hranově definovaném síťovém grafu představující určitý rozhodující stav projektu.
Zdroj:tištěný slovník cizích slov

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mil­n%C3%ADk

Bumbes

Doplním ještě další význam:
Dělící prvek určitého celku – časového, životního, psychického, historického, mravního, evolučního, logického, atd.
viz. příspěvek v diskuzi

Bumbes

; právě tady se začala propadat do tmy . Usedl na milník . Ticho , nesmírné ticho . Studené hvězdy popůlnoční
jakýchkoli nepříjemných následků , které takový životní milník obvykle provázejí . Nemusel se starat o živobytí
českém ráji Ehuda Avriela a Abdulazíze Karíny . Jako milník na historické ose spojující Káhiru s Bagdádem , býval
jejích současných kulturních sil , zaznamenal jsem milník vzájemných styků , jímž byla kniha Hanuš > Jelínkova
pokrytectví v bázlivé snaze oddisputovat tento nevylíčitelný milník evropského rozkladu ? Byl jsem více vyděšen než překvapen
Tak razantní redukce hmotnosti znamená technologický milník . Stejně jako široká paleta vylepšení , která ULW
Karlova univerzita . Srpen 1968 znamenal nový historický milník pro český národ a také znovu pro mne . Po agonizujícím
na večeři . Ale přesto to byl v hudebním průmyslu milník v mezirasových vztazích . I když i takové příležitosti
samostatných básní , ale současně je to také celek milník se šesti tvářemi . Má svůj mimohudební program ,
( 1947 ) . Měl na mysli letošní album Earthling – milník nejen v jeho kariéře , ale i v rockové hudbě vůbec
Dalibor Tureček ) , " pokus představit Hlubokou jako milník v historii feministické architektury v Čechách "
letos v lednu dosaženo v Las Vegas . Šlo o skutečný milník digitální revoluce . Chaos v kabelech vyřeší jednotný
smlouva . " Česká strana tuto smlouvu považuje za jakýsi milník ve vzájemných vztazích , proto by byla ráda , aby
Evropská rada v Essenu zůstane proto v paměti jako milník na cestě přibližování . Na cestě ke stabilitě , a
Manfred Kanther označil Schengenskou smlouvu za " milník ke sjednocené Evropě " . Dohoda podle jeho názoru
její svolání . Prohlásil , že jde o " rozhodující milník na cestě k míru " , ale zároveň upozornil , že to
poklidný průběh z nich podle představitelů OPL činí milník v haitských dějinách . Pokus o prezidentské volby
zpět na pevnou zemi . BŘETISLAV KOČ Arktická rada – milník v historii polární oblasti Kdo dosud studoval světovou
Českomoravská – Kolben , a . s . S rokem 1927 je spojen další milník společnosti , kdy dochází k převzetí firmy Breitfeld
Evropě v minulých desetiletích převládal . Důležitý milník v pouti vymaňování se z pout sociálního státu představuje
akcií na světě . Ministr financí ji dokonce označil za milník německé privatizace . Proces privatizace v SRN není
Zákon , pokud by byl přijat , by představoval další milník na cestě prosazování práv hongkongských homosexuálů
styl a chceme , aby olympiáda byla zaznamenána jako milník nového století , " dodal Howard . Žižkov : po Čekanově
příspěvku oceňuje společnou deklaraci jako průlom a milník ve vzájemných vztazích obou zemí . Zdůrazňuje , že
Hongkong , příští rok následuje Macao a rozhodující milník na cestě k vytoužené velikosti je nepochybně Tchaj
nápravě poškozené nervové tkáně . Vědci to považují za milník v dosavadním vývoji transplantační chirurgie . Experti
říci , že středeční verdikt české vlády představuje milník v dějinách vysílačky . Ministři sice prozatím odsouhlasili
času , který v sextantu je přítomný a pevný , usazuje milník či uklidňuje kormidlo . Tehdy je Teď . Ta hvězda
slovenští Američané mohli oslavit tento historický milník společně s nejvyššími volenými představiteli jejich
technologického institutu označuje objev milánských vědců za " milník v bádání kolem procesu stárnutí " . Italové podle
vytyčil autor již loni – kolekce představuje jakýsi milník za prvním desetiletím jeho volné tvorby . Od roku
pod hradem Střekov , k vidění je zvonička , vidlák a milník – Střekovská zdymadla T . G . Masaryka , běžně nepřístupná
Alexandr Sergejevič Puškin , v jistém ohledu hodí jako milník konce starých a počátku nových časů . Před Goethem
, který čtyřicátiny rozhodně nepovažuje za nějaký milník svého života . " Nemám čas přemýšlet o narozeninách
rozběhne koncem roku 1999 . Mercedes – Benz CL 500 Nový milník v podvozkové technice – vyřešení cílového konfliktu
systém značky Mercedes – Benz za významný technický milník řešící dosavadní cílový konflikt odladění podvozku

annas

Vyčerpávající přehled s připomenutím mnoha hístorických milníků.
Slovo v tomto významu samozřejmě znám, ale občas zapracuje skleróza.