Jaký je význam slova čulibrk?

Nejlepší odpověď
annas

Podle staročeského slovníku toto slovo znamená být zbrklý, prudký, všetečný.

Dnešní význam se možná posunul.

Další odpovědi
hanulka11

já bych řekla pravý opak ,když je někdo mazanej, vyčuranej , prolezlej ---prostě čulibrk.Jak to tedy ve skutečnosti je?

bigbít

u nás se to používá pro nějaké trdlo, pro člověka, co vypadá hloupě, nebo udělá hloupou věc apod., nic lichotivého, ale ani ne vysloveně urážka, spíš takové poznamenání

GM

Někdo vychytralý, vyčuránek.