škubánek

Jaký je význam planktonů? děkuju

Nejlepší odpověď
chudst

Plankton je přirozeným zdrojem primární energie pro veškeré živé organismy na naší planetě. Je počátkem potravního řetězce ale i veličinou, která ovlivňuje samotnou existenci všech živých organismů, které jsou na vyšším vývojovém stupni. Souhrnné označení PLANKTON zahrnuje tak obrovské množství organismů, že jejich funkce a význam nelze obsáhnout do jediné vědy, natož publikace či snad dokonce seminární práce.

Plankton je soubor drobných organismů neschopných aktivně ovlivnit svůj pohyb. Rozlišuje se podle prostředí ve kterém se nachází.

Zdroj: studentka.sms­.cz/index.php?P_id_ka­tegorie=7630&P_sou­bor=%2Fstuden­t%2Findex.php%3Fak­ce%3Dprehled%26ptyp%3­D%26cat%3D68%26id­p%3D%26detail%3D1%26id%­3D3825%26view%3D1%26ur­l_back%3D